מתגרשים? מעוניינים לערוך הסכם גירושין?

כאן תמצאו מידע וטיפים שימושיים לגבי הסכם גירושין.

בנוסף, באתר זה מאגר מידע מקיף על גירושין.

המשרד מתמחה בגירושין ודיני משפחה. ניתן לפנות אלינו בכל שאלה או בקשה.

 

מדריך בנושא הסכם גירושין

הסכם גירושין | הקדמה

הסכם גירושין נועד במטרה לשים קץ להתכתשויות בערכאות ו/או להימנע מהן כבר למן ההתחלה, באופן שבני הזוג המתגרשים מסדירים, בדרך של הסכמה הדדית ביניהם, את כל המחלוקות והעניינים הרלוונטיים העומדים על הפרק מבחינתם בקשר עם גירושין.

ההסכם קובע ומסדיר מבחינה משפטית את אופן פירוק התא המשפחתי, וכן את עיצובו ומסגרת התנהלותו העתידית, לתקופה שלאחר גירושין.

חשיבותו העיקרית של הסכם גירושין מקצועי, מתבטאת ביכולתו לצפות את כל הקשיים והבעיות השונים והרבים, אשר עשויים להתרחש כתוצאה מתהליך כה רגיש ומורכב של גירושין, ובתוך כך למנוע התלקחות סכסוכים בעתיד בין בני הזוג.

הסכם גירושין גם יחסוך לכם זמן, אנרגיה וכסף.

ניתן לערוך את ההסכם בכל שלב, בין אם רק זה לא מכבר החלטתם להתגרש וטרם הגשתם תביעות גירושין ובין אם אתם כבר מצויים בעיצומם של מלחמות גירושין מתישות בערכאות ומעוניינים לשים קץ למאבק המשפטי ולהתגרש בהסכמה.


כיצד עורכים הסכם גירושין?

על מנת לערוך הסכם גירושין על הצדדים לגבש הסכמות על כל הסוגיות הרלוונטיות לגירושין (ולמצער, חלקן), או לרצות, באופן כן ואמיתי, להתגרש בהסכמה הדדית ולנסות להגיע ביניכם להסכמות, במטרה לגבש ולערוך הסכם גירושין.

קיימות מספר אפשרויות לעריכת ההסכם, כפי שנפרט כאן.

עורך דין גירושין משותף

פניה משותפת אל עורך דין גירושין מומלץ, למען ילבן עם הצדדים את הנושאים העומדים על הפרק ויערוך עבורם הסכם גירושין, על בסיס ההסכמות אליהן הן הגיעו באופן הדדי.

עורך דין גירושין משותף ייצג את שני בני הזוג המתגרשים.

היתרון של גירושין באופן האמור הוא חסכון בכסף, שכן רק משרד עורכי דין אחד נמצא בתמונה, אולם החיסרון הגדול שלו, מתבטא בכך, כי אלא אם כן ישנה הסכמה מלאה על כל (ולמצער, מרבית), הסוגיות שבמחלוקת בין הצדדים, עורך דין גירושין אחד לא יוכל לייצג נאמנה אינטרסים מנוגדים אפשריים, אשר ישנם ו/או ייווצרו, במהלך התהליך, בין הצדדים (ולכן, יש רבים הטוענים, כי הליך מסוג זה אינו מומלץ).

ניהול משא ומתן בין עורכי דין גירושין

פניה של כל צד אל עורך דין גירושין מטעמו, למען ינהל משא-ומתן מול עורך הדין של הצד השני, כאשר כל עורך דין מייצג אך ורק את האינטרסים של הצד שלו, ולכן היא מומלצת.

במידה והמשא-ומתן בין עורכי הדין לגירושין אכן יישא פרי, יאפשר הדבר עריכת הסכם בין הצדדים, לאחר קבלת ייעוץ וטיפול משפטי מקצועי ובלתי תלוי עבור כל אחד מהצדדים המתגרשים.

במקביל, כל עורך דין גירושין ידאג לכלכל בקפידה את צעדי לקוחו ולתכנן מראש אסטרטגיית גירושין חכמה, למקרה שהמשא-ומתן ייכשל לבסוף.

הסכם גירושין במסגרת הליך גישור

פניה משותפת של שני הצדדים המתגרשים למגשר גירושין (רצוי שיהיה גם עורך דין המתמחה בנושא גירושין), מקצועי וניטרלי, למען שיסייע להם במסגרת ניהול פגישות של הליך גישור גירושין, ליישב את המחלוקות.

הליך הגישור הוא אלטרנטיבה מצוינת של גירושין מהירים בהסכמה, באופן מכובד, מהיר וזול.

ההליך בנוי מפורמט של מספר פגישות גישור, המתקיימות באווירה רגועה ונעימה, עם תקשורת חיובית בין הצדדים ומתוך ראיה הצופה את פני העתיד, במטרה לנסות ולמצוא מכנה משותף ביניהם, בסיועו המקצועי של המגשר, ולעבור ממחלוקות להסכמות, לשם גיבוש הסכם גירושין, הדדי והוגן, אשר הם הוראותיו השונות קבעו הצדדים בעצמם.

במקביל, כל צד רשאי, כמובן, גם להיוועץ בכל עת עם עורך דין גירושין מטעמו, כדי לקבל חוות-דעת בקשר עם הסכמות המושגות בהליך גישור הגירושין, וכך לשמור על זכויותיו המשפטיות.


עריכת הסכם גירושין חכם

עריכת הסכם גירושין חכם בין בני זוג, המעוניינים להיפרד ולסיים בהסכמה הדדית את מערכת הנישואין, היא הדרך הטובה והנעימה ביותר לסיים מערכת נישואין, אשר עלתה על שרטון, ללא צורך להיגרר להתדיינויות ממושכות בערכאות משפטיות, הכרוכות בזמן, אנרגיה, הוצאות בלתי מבוטלות ותחושות בלתי נוחות, או, אם כבר החלו, להביא לסיומן. הסכם הוא לרוב פתרון מועדף, אם כי לא תמיד אפשרי, שכן כאמרת הקלישאה הידועה “לטנגו צריך שניים”.

אפשר לערוך ולחתום על הסכם גירושין אם הגעתם בעצמכם להסכמה טרם נקיטת הליכים משפטיים, באמצעות פניה לעורכי דין המתמחים בתחום לשם קבלת ייעוץ משפטי והכנת הסכם גירושין מסודר, או, למשל, הסכם גירושין הנערך במסגרת הליך גישור גירושין, זאת מבלי שכף רגלכם תדרוך בבית המשפט, או בבית הדין הרבני (למעט דיון קצר לשם אישור ומתן תוקף לגבי הסכם גירושין) ואפשר, כמובן, גם להגיע לאישור ההסכם בכל שלב בהמשך, לאחר הגשת תביעות בבתי משפט.

בכל אופן, תמיד רצוי לגבש הסכם גירושין , מאשר להמתין, כי גורלכם ייחרץ על ידי ערכאות בפסקי-דין שיינתנו במסגרת הליכים משפטיים, אשר יכולים להימשך שנים ותוצאתם לעולם אינה ידועה מראש.

עורכי דין גירושין מנוסים ידעו לזהות במהרה את האינטרסים החשובים לכם באמת והנקודות המהותיות השנויות במחלוקת, תוך נטרול ריבים חסרי תכלית ובתוך כך למקד אתכם במטרות ובנושאים החשובים עבורכם, זאת על מנת להביאכם לגיבוש וחתימת הסכם גירושין שישקף את המטרות העיקריות אותן ברצונכם להשיג, מנקוטת מבטכם ובהתאם לצורכיכם הספציפיים שלכם בנסיבות העניין.

חשוב, כי תמצאו עבורכם עורך דין בעל ותק וניסיון רב, מומחה בטיפול בתיקי גירושין ובאסטרטגיה של גירושין, כולל ניסוח הסכמי גירושין, אשר יהיה נבון, חד-מחשבה, יצירתי ומקצוען בתחום גירושין, ואף בתחומים משיקים ורלוונטיים, כגון: דיני חוזים (לבקיאות בניסוח של חוזים), דיני עבודה (בסוגיות של איזון משאבי פנסיה וזכויות סוציאליות), עורך דין מקרקעין ומיסוי נדל”ן (למשל: אם במסגרת ההסכם מתבצעת מכירת דירה או העברת זכויות בדירה ע”י המתגרשים, וכו’), וכיו”ב; שכן עסקינן, בדרך כלל, בטיפול המחייב בקיאות רבה, וכן ראיה מרחבית של מצב הדברים לאשורו, הכול על מנת, כי שההסכם שלכם ישקף וישמור באופן מדויק ומקצועי על כל האינטרסים החיוניים לכם, לרבות השגת המטרות הגלויות והסמויות שלכם, אשר תמיד משתנות, ממקרה למקרה, לפי הנסיבות האישיות של בני הזוג המתגרשים.


מה כולל הסכם גירושין?

המטרה העיקרית של גירושין בהסכמה ועריכת הסכם על ידי עורך דין גירושין, היא להגדיר ולעצב מחדש את התא המשפחתי שלכם לאחר פירוקו.

החשיבות של הסכם גירושין מקצועי היא ביכולתו להסדיר באופן מיטבי את כל העניינים הקיימים, וכן לחזות קשיים ומהמורות עתידיים, העלולים להתעורר בהמשך חייכם, ובתוך כך למנוע מחלוקות בעתיד.

הסכם איכותי ינוסח באופן כזה כך שיהא ברור, חד-משמעי, מפורט ומדויק, אשר ימנע מהצד השני, ככל הניתן, אפשרות להגיש בעתיד דרישה ו/או תביעה העומדות בניגוד לקבוע במסגרת הסכם גירושין, אשר כבר נחתם ואושר על ידי בית המשפט לענייני משפחה.

כל הסכם הוא חוזה אינדיבידואלי, מיוחד ומורכב, בהתאם לנסיבות הספציפיות של כל מקרה לגופו. לכן, לא ניתן לספק כאן “מתכון” להכנת הסכם גירושין כמו בספר בישול. עם זאת, ניתן לכם כאן להלן מספר דגשים, אשר ישפכו לכם אור על הנושא של הסכם גירושין.

מרבית הסכמי הגירושין כוללים התייחסות לארבע סוגיות מרכזיות, כלהלן:

1. משמורת ילדים קטינים, וכן הסדרי שהות.

2. מזונות ילדים קטינים.

3. חלוקת כספים/הרכוש.

4. הגירושין (הגט עצמו).

חשוב מאוד לדאוג, כי הסכם הגירושין ייערך באמצעות עורך דין גירושין מנוסה, באופן מקצועי וינוסח באופן מפורט, בהיר, מובן וחד-משמעי, עם התייחסות לכל הנקודות הרלוונטיות, על מנת להבטיח שלא יתעוררו בעתיד מחלוקות שונות בדבר פרשנותו, וכיו”ב.

להמשך קריאה בנושא זה – לחץ על הקישור הבא.


אישור הסכם גירושין בבית משפט למשפחה

לאחר חתימת הסכם הגירושין יש להגישו לבית משפט לענייני משפחה, או לבית דין רבני על מנת לאשרו, אחרת אין לו תוקף משפטי מחייב.

אישור הסכם גירושין בבית משפט לענייני משפחה, או בית דין רבני אינו הליך פורמלי גרידא, שכן לעתים הם מסרבים לאשר הסכמי גירושין, אשר נראים כנוגדים את טובת הקטינים, סעיפים שאינם מוסריים ו/או בלתי חוקיים ו/או הנוגדים את תקנת הציבור.

אנו ריכזנו לכם הסבר קצר בדבר הפרוצדורה להגשת הסכם גירושין לאישור בית המשפט לענייני משפחה, מדוע היא נחוצה, מהלך הדיון, ועוד.

להמשך קריאה בנושא זה – לחץ על הקישור הבא.


הליך הגירושין (סידור הגט) בבית הדין הרבני

השלב האחרון, אשר מסיים למעשה את הליך הגירושין, הוא שלב ביצוע הגירושין עצמם, דהיינו, הליך סידור הגט בבית הדין הרבני.

לאחר שלב אישור הסכם הגירושין על ידי בית המשפט לענייני משפחה, מגישים בקשת גירושין, בצירוף עותק של הסכם הגירושין (כשהוא מאושר, כאמור) לבית הדין הרבני, כדי להתחיל לבצע את הגירושין עצמם.

להמשך קריאה על נושא זה – לחץ על הקישור הבא.

שירותי המשרד

כללי

למשרד עורכי דין, נוטריון וגישור עמית ורד בראשון לציון ניסיון עשיר והתמחות בתחום גירושין ודיני משפחה.

משרדנו ילווה אתכם לאורך כל הדרך, באופן מקצועי, אישי, צמוד ומסור, אגב גילוי רגישות רבה למורכבות הנושא של גירושין, וזאת למן תחילת ההליך ועד לחתימת הסכם גירושין נכון ומוצלח, אישורו ע”י בית המשפט לענייני משפחה וסידור הגט בבית הדין הרבני. ולחלופין, במסגרת ייצוג משפטי בניהול תיקי גירושין בערכאות של בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני, לפי העניין ובמידת הצורך, על כל הכרוך בכך.

המשרד זכה להוקרה ומוניטין בתחום גירושין ודיני משפחה. משרדנו חתום על הצלחות והישגים ויש לו מאות לקוחות מרוצים בתחום של גירושין, מאז היווסדו בשנת 1998 ועד היום.

אנו פועלים בכל האמצעים ובכל זמן נתון, לשם שמירת וקידום האינטרסים של לקוחותינו בדבקות בכל הקשור עם עריכת הסכמי גירושין בהסכמה, לשם מתן המענה, הפתרונות והתוצאות המיטיבים ביותר עבורם, במטרה להובילם להצלחה, בכל פעם מחדש. כל זאת, אגב חתירה תמידית למצוינות שירותית ומקצועית וניווט הנושא המשפטי שבטיפול במסלול היעיל, הנכון והמתאים ביותר, לפי המאפיינים והצרכים הייחודיים של כל לקוח.

בשביל זה אנחנו כאן.

יצירת קשר

גולשים נכבדים,

אם התרשמתם ממשרדנו והנכם מעוניינים לקבל מאיתנו ייעוץ משפטי ו/או ליהנות מהשירותים המשפטיים שלנו בתחום של עריכת הסכם גירושין, לרבות האופציה המצוינת של גירושין בהסכמה במסגרת הליך גישור במשרדנו, הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר ולתאם פגישה.

נוכל לסייע ולהציע לכם מענה ופתרונות מקצועיים ומותאמים אישית לנסיבות, לצרכים, למטרות ולשאיפות הייחודיים שלכם.

נשמח לראותכם ולהכירכם.

__________

מחפשים עורך דין לעריכת הסכם גירושין?
גירושין הוא נושא רגיש, מורכב וטעון.
בחירה נכונה של האדם, המקצועיות והאישיות – היא המפתח להצלחה.
בואו לפגוש אותנו ותרגישו באינטואיציה שלכם האם אנחנו מתאימים לכם.
אנחנו כאן בשבילכם, התקשרו עכשיו: 03-9499555
__________
אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
    close
    WhatsApp chat