להתגרש בשלום

להתגרש בשלום

להתגרש בשלום

על-פי נתונים סטטיסטיים מן השנים האחרונות בישראל, כמעט על כל שלושה זוגות שמתחתנים יש זוג אחד שמסיים את דרכו המשותפת ומתגרש.
 
אי אפשר עוד להתכחש לכך - גירושין הם תופעה חברתית אשר כבר מזמן אינה תופעת שוליים, הנכונה לאוכלוסיה כזו או אחרת. אנשים מכל שכבות האוכלוסיה עוברים הליכי גירושין. הדבר יכול לקרות לכל אחד ואחת מאיתנו מסיבות כאלה ואחרות.
 
לכן, בשנים האחרונות ניכרת התמקדות לא רק בדרכים למניעת גירושין במשפחה, אלא בדרכים לעשות זאת באופן נכון ולצלוח את התהליך הלא פשוט הזה בשלום.

להתגרש בשלום ללא שלום בית

בישראל, דת ומדינה הולכות יחד יד ביד ואצלנו מי שנותן למעשה את החותמת האחרונה לגירושין ומתיר לחלוטין את קשר הנישואין הוא המוסד של בית הדין הרבני.
 
היהדות דוגלת בשלום בית ומאשרת גירושין רק כאשר כלו כל הקיצים ורק כאשר הדיינים של בית הדין הרבני בטוחים, כי אכן שני הצדדים שלמים לחלוטין עם הצעד של הגירושין. על-מנת לעשות רושם כזה, מומלץ להתגרש בהסכמה באמצעות גיבוש הסכם גירושין בשיתוף פעולה, ולא בין כותלי המשפט.
 
תהליך זה נקרא גישור ובמסגרתו יושבים בני הזוג בחדר אחד (רצוי ללא עורכי דין מטעמם) כאשר המגשר, שהוא עורך דין גירושין מומחה לתחום מלווה אותם. בגישור דנים בני הזוג בכל העניינים שביניהם הדרושים הסדרה, כולל משמורת לרבות הסדרי ראיה של ילדים, חלוקת הרכוש וכל עניין הקשור לחייהם לאחר הגירושין.
 
המגשר מסתכל על הדברים באופן אובייקטיבי ומקצועי. ככל שיתמידו המתגרשים בתהליך זה, כך יוכלו לסיים את הליך הגירושין מוקדם יותר ועם פחות משקעים וטינה כלפי האחר. הליך הגישור הוא זול בהרבה לעומת ניהול מלחמות גירושין.

לערב את הילדים באופן מינימלי

כאשר מעורבים ילדים בגירושין, התמונה הופכת למורכבת הרבה יותר. הילדים נכנסים לתהליך גירושין של הוריהם שלא מרצונם. הם חסרי אונים לחלוטין ומובן שהם נקרעים בשל אהבתם לשני ההורים ורצון עז לאיחוד המשפחה (הם מוכנים לאיחודה גם על חשבון איכות החיים והיחסים בין ההורים).
 
לכן, חשוב לשתף את הילדים בסיבות הכלליות לגירושין, אולם מבלי להיכנס לפרטים. ניתן לומר שאתם רבים הרבה, לא מסכימים על נושאים רבים מדי וכי ניסיתם את כל הדרכים לשפר את המצב לפני ההחלטה.
 
יש להדגיש, כמובן, כי לגירושין אין קשר לאהבה של כל אחד מההורים לילדים עצמם. מנגד, חשוב שלא להשתמש בילדים ככלי ניגוח, לא לדבר ברעתו של האחר לפני הילדים, גם לא ברגעי חולשה הכי קשים.
 
כמו כן, במקרים רבים, מעבר לליווי משפטי של עורך דין לדיני משפחה וגירושין, כדאי לעבור יעוץ או טיפול משפחתי שיסייע לכל בני המשפחה למצוא את מקומו בהליך הלא פשוט הזה. ואם כבר בטיפול עסקינן, נסו טיפול זוגי לפני שאתם מחליטים סופית להתגרש. בכל מקרה הוא יכול לעזור לכם לעבור את הליך הגירושין באופן חלק יותר.

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ משפטי או תיאום פגישה, צרו קשר עכשיו:

בטלפון: 03-9499555 (רב קווי)
בדוא"ל: info@amitvered.co.il

או מלאו פרטים בטופס הבא:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין ואינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדכם. אנו נחזור אליכם בהקדם. סודיות מובטחת.

צור קשר ללא התחייבות

מעוניין לקבל מידע וטיפים (דיוור)

נושאים לעיון

קניית / רכישת דירה

קניית / רכישת דירה

מכירת דירה

מכירת דירה

לחיצת יד בין אנשים

מקרקעין ומיסוי נדל"ן

דף עם זכוכית מגדלת ומילת גירושין

גירושין

גשר מעל לנהר

גישור גירושין

הסכם ממון

הסכם ממון

צוואה

צוואה

נוטריון בראשון לציון

נוטריון בראשון לציון

מאמרים

מה חדש?

שלום וברוכים הבאים

אנו שמחים לארח אתכם באתר הייחודי של משרד עורכי דין עמית ורד.

אנו משקיעים מאמצים רבים כדי לספק לכם מידע איכותי, הכולל הסברים, טיפים, מדריכים ומאמרי עורכי דין.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל ענין.

גלישה מהנה ומועילה.

 

ספטמבר 2013

עו"ד לירן יגודה, שכיהן בעבר כסגן יו"ר מחוז ת"א והמרכז בלשכת עוה"ד הצטרף כשותף למחלקת הנדל"ן במשרד.

 

ינואר 2016

באתר עלו מדריכים מקיפים

בנושא קניית ומכירת דירה

מעודכנים לשנת 2016.

מוזמנים לעיין. תודה.

 אנא מלאו את הקוד המופיע בתמונה

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

מעוניין לקבל מידע וטיפים (דיוור)
עמית ורד - משרד עורכי דין

מוזמנים לפנות אלינו גם בטלפון

03-9499555

050-7266555

הפניה הינה ללא התחייבות כל שהיא מצדכם. סודיות מובטחת.