מאמר על גישור לגירושים

כללי

הליך הגישור מאפשר לזוגות נשואים לסיים את נישואיהם בדרכי נועם. זאת באמצעות פנייה לגורם ניטראלי – המגשר, אשר יסייע להם בתהליך.

 

פרידה מבני זוג הינה דבר קשה רגשית ולעיתים גם כלכלית. בעיה זו אף מחריפה כאשר מדובר בהליך גירושין בין בני זוג נשואים. זוגות רבים אף חוששים להיפרד בכדי לא לעבור את מסכת הקשיים של גירושין דרך פנייה לבית המשפט ושכירתם של עורכי דין לאורך תקופה ארוכה של זמן. הליך הגישור מספק פתרון לזוגות אשר מעוניינים להיפרד בנועם ובדרכי שלום. המגשר מספק לבני הזוג 'קרקע ניטראלית' עליה יוכלו להגיע להסכמה בנוגע לחלוקת הרכוש והמשמורת על הילדים. 

מתי כדאי לפנות לגישור לגירושים?

הליך גירושין המנוהל בבית המשפט יכול להידרדר בקלות להליך מסובך ויקר מאוד. תביעות מטעם שני הצדדים המונחות בפתחו של בית המשפט מסרבלות את התהליך והופכות את הגירושין ל-'מלחמה' של ממש.

 

תהליך גישור גירושין מתאים לבני זוג שהגיעו להחלטה סופית בנוגע לכך שהם מעוניינים להתגרש. הליך הגישור הינו וולונטרי לגמרי ויכול להיפסק בכל רגע במידה ואחד מהצדדים אינו מעוניין להמשיך בו. לכן, הליך זה מתאים עבור בני זוג אשר מעוניינים להתחייב לתהליך המשא-ומתן בצורה מלאה בכדי לחסוך מעצמם את הסרבול של ההליך המתנהל בבית הדין. 

גישור לגירושים – המגשר

כאמור, המגשר בבסיסו הינו גורם ניטראלי אשר מסייע לצדדים להגיע להסכם. בהליך הגישור לכל צד יש 'קול'. הצדדים מציגים את עיקרי הדברים מול המגשר. המגשר שומע את שני הצדדים ומנסה לסייע להם להגיע להסכם אשר יספק את שני הצדדים. ההסכם אשר יושג בהליך זה מוגש לפתחו של בית הדין במטרה לקבל תוקף כמו פסק דין של ממש.

 

חשוב לפנות למגשר מקצועי המנוסה בקיום הליכי גירושין. מלבד הידע המקצועי, חשוב שהמגשר יהיה אדם בעל יכולת לשמירה על אובייקטיביות ובעל גישה לנושאים רגשיים וכאובים אשר צפים במהלך תהליך זה. כפי שניתן לראות, לא מדובר בהליך פשוט ועל-כן קיים מסלול הכשרה למגשרים. לכן, תמיד מומלץ לפנות לעורכי דין המתמחים בגישור ואשר עברו קורס של גישור. 

גישור לגירושים – יתרונות

הליך הגישור מאפשר לבני הזוג להגיע להסכם המבוסס על הסכמה הנובעת מתוך משא-ומתן בין בני הזוג ולא על כפייה מטעם גורם חיצוני. המגשר אינו גורם חיצוני כגון בורר או שופט שיכולים לכפות החלטה כלשהי על בני הזוג.

 

נושאי הרכוש והמשמורת על הילדים הינם נושאים חשובים ואינטימיים, נושאי ליבה אשר החלטות לגביהם הינן בעלות השפעה משמעותית על חיינו לאחר הגירושין. לכן, במידה ואפשר, עדיף לקבל אותן מתוך הידברות ולא מתוך כפיה.

לסיכום

תהליך גירושין הינו תהליך קשה וכואב. במידה ובני הזוג יכולים להגיע להסכמה ביניהם, עדיף לעבור אותו על רקע משא ומתן ולא על רקע מלחמות בבית הדין.

לייעוץ משפטי או תיאום פגישה, צרו קשר עכשיו:

בטלפון: 03-9499555 (רב קווי)
בדוא"ל: info@amitvered.co.il

או מלאו פרטים בטופס הבא:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין ואינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדכם. אנו נחזור אליכם בהקדם. סודיות מובטחת.

צור קשר ללא התחייבות

מעוניין לקבל מידע וטיפים (דיוור)

נושאים לעיון

קניית / רכישת דירה

קניית / רכישת דירה

מכירת דירה

מכירת דירה

לחיצת יד בין אנשים

מקרקעין ומיסוי נדל"ן

דף עם זכוכית מגדלת ומילת גירושין

גירושין

גשר מעל לנהר

גישור גירושין

הסכם ממון

הסכם ממון

צוואה

צוואה

נוטריון בראשון לציון

נוטריון בראשון לציון

מאמרים

מה חדש?

שלום וברוכים הבאים

אנו שמחים לארח אתכם באתר הייחודי של משרד עורכי דין עמית ורד.

אנו משקיעים מאמצים רבים כדי לספק לכם מידע איכותי, הכולל הסברים, טיפים, מדריכים ומאמרי עורכי דין.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל ענין.

גלישה מהנה ומועילה.

 

ספטמבר 2013

עו"ד לירן יגודה, שכיהן בעבר כסגן יו"ר מחוז ת"א והמרכז בלשכת עוה"ד הצטרף כשותף למחלקת הנדל"ן במשרד.

 

ינואר 2016

באתר עלו מדריכים מקיפים

בנושא קניית ומכירת דירה

מעודכנים לשנת 2016.

מוזמנים לעיין. תודה.

 אנא מלאו את הקוד המופיע בתמונה

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

מעוניין לקבל מידע וטיפים (דיוור)
עמית ורד - משרד עורכי דין

מוזמנים לפנות אלינו גם בטלפון

03-9499555

050-7266555

הפניה הינה ללא התחייבות כל שהיא מצדכם. סודיות מובטחת.