היתרונות של גישור גירושין לעומת התדיינויות בערכאות

להליך גישור גירושין יתרונות רבים על פני ניהול תיק גירושין בערכאות.

הלן נמנה את העיקריים שבהם:

 • עלותו הכספית של הליך גישור גירושין נמוכה בהרבה מעלות ניהול תיק בבית המשפט לענייני משפחה.
 • באמצעות גישור גירושין ניתן להגיע לגיבוש הסכם גירושין בתוך זמן קצר, הרבה יותר מהר לעומת ניהול הליכים משפטיים בבית משפט.
 • הליך גישור גירושין חוסך מתח נפשי רב המלווה ניהול תיק בבית המשפט.
 • גישור גירושין הוא הליך בעל כללי דיון גמישים, הנקבעים ע”י מגשר גירושין, לפי שיקול דעתו המקצועית, לעתים אף בשיתוף המתגשרים עצמם, כפוף למסגרת החוק. ההליך מתנהל בפרטיות ואווירה רגועה, נינוחה ונעימה יותר, הנותנת פתח לגילוי לב, במיוחד לאור העובדה, כי המתגשרים נשמעים באופן ישיר ולא רק בידי עורכי דין המייצגים אותם.
 • גישור גירושין נותן לצדדים הזדמנות לבטא את עמדותיהם ללא הכללים הפורמליים הנוקשים יחסית הנדרשים בבית המשפט, אלא באווירה משוחררת ונינוחה, ובכך מאפשר למתגשרים לנהל ביניהם תקשורת ישירה במהלך הליך גישור גירושין, באמצעות המגשר, במקום שבו הם לא הצליחו, מסיבות שונות, להמשיך בכוחות עצמם במשא-ומתן. להבדיל מניהול תיק בבית משפט, בהליך גישור במשפחה נשמעים המעורבים עצמם, שלא באמצעות צד שלישי – עורך דין, כאשר הדגש מושם על הדו-שיח ביניהם.
 • ניהול הליך גישור גירושין מאפשר לצדדים להגיע לכל הסכם המקובל עליהם, בתנאי שאינו מקפח אף אחד מהם, העומד במסגרת הכללים החברתיים והמשפטיים המגדירים את קשת הפתרונות האפשריים של הסכסוך. בניגוד להליכים בבית משפט ולבוררות, בהליך גישור זוגי מי שמחליט מה יהא הפתרון לסכסוך הם בעלי הסכסוך עצמם. למגשר גירושין אין כל סמכות להכריע בעניינם, או לכפות את דעתו. גישור גירושין יסתיים בהסדר מחייב אך ורק כאשר מושגת הסכמת כל המשתתפים בו.
 • ההסכם המושג בגישור גירושין מקבל תוקף של פסק דין והינו למעשה פסק דין שתוכנו וניסוחו נקבעו ע”י הצדדים.
 • הצדדים מחויבים יותר להסכם גישור גירושין המשקף את הפתרון שהם עצמם בחרו בו, שכן, כאמור לעיל, השליטה בהליך ובתוצאותיו מצויה בידיהם, דבר המביא ליציבות הסכם גישור גירושין אליו מגיעים הצדדים ומונע (ולחילופין, מצמצם באופן משמעותי), ריבים, עגמת נפש והיזקקות להליכים משפטיים נוספים לאחר קבלת פסק הדין. במידה ולא הושג הסכם גישור גירושין, ההשתתפות בגישור גירושין אינה מונעת מהצדדים לשוב ולהתדיין בבית המשפט או לפנות לכל דרך אחרת על מנת ליישב את הסכסוך.
 • כאשר מדובר בבני זוג עם ילדים, הקשר ביניהם בהכרח עתיד להימשך בעתיד, גם לאחר הליכי גירושין. דיונים וקרבות משפטיים ממושכים באמצעות עורכי דין בערכאות עלולים להחריף את הפגיעה במערכת היחסים ולהקשות על יישוב הסכסוך, כמו גם להותיר ‘צלקות’ בסיומו. בנוסף, דיונים משפטיים כאמור, והשלכותיהם על הצדדים, עלולים לפגוע עד מאד בילדים. גישור במשפחה מאפשר התנהלות תוך פגיעה מינימלית במעורבים, יחד עם הנחת אדנים מוצקים להמשך עבודה משותפת ותקשורת עתידית, ע”י הסכם גירושין יציב לאורך זמן, שכן הצדדים עצמם קבעו את תנאיו, מרצונם הטוב והחופשי.
אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
  close
  WhatsApp chat