מילון גירושין ה

הארכת מועד

ארכה אותה נותן בית משפט לבעל דין לשלם הגשת מסמכים, מעבר למועד החוקי, או המועד שנקבע, כגון: הארכת מועד להגשת כתב הגנה, הארכת מועד להגשת תגובה, וכיוצ"ב.

הגדלת דמי מזונות

תביעה במסגרתה מבקש הצד המשמורן (שמחזיק בילדים), לרוב האישה, להגדיל את סכום המזונות שנפסק בעבר. התנאי להגשת תביעה להגדלת מזונות הוא "שינוי נסיבות מהותי", דהיינו, קיום נסיבות חדשות, בלתי צפויות של אהיו ידועות ו/או צפויות בזמן שנקבעו המזונות; לדוגמא: מחלה, אבטלה ממושכת, צרכים מיוחדים אשר התעוררו אצל הילד, וכיוצ"ב. אין לכך 'רשימת מכולת' מבחינת הנסיבות המצדיקות הגדלת מזונות, אלא כל מקרה נבחן ספציפית לגופו.

הוצאות משפט

בית משפט מוסמך לפסוק הוצאות משפט לטובת צד שזכה בהליך מסוים, לרבות הוצאות לדוגמא הנפסקות כנגד בעל דין בנסיבות מיוחדות כפיצוי עונשי על התנהלות בלתי ראויה בהליך.

הסכם גירושין

מטרתו של הסכם גירושין הינה לגבש כמכלול את כל ההסכמות אליהן הגיעו הצדדים, ובכלל זאת: גירושין בין בני זוג. הנושאים המוסדרים במסגרת הסכם גירושין כוללים: הסדרי גירושין, חלוקת רכוש, משמורת והסדרי ראייה, חינוך הילדים, חלוקת רכוש, וכן כל פרט רלבנטי אחר.

 

הסכמי גירושין יכול להיות מושג בין בני זוג ללא נקיטת הליכים משפטיים, או גם במהלך תביעות משפטיות, וכן במסגרת הליך גישור גירושין.

הסכם פירוד בין בני זוג

הסכם פירוד נועד עבור זוגות שאינם נשואים ומעוניינים להיפרד.

 

הסכם פירוד בין ידועים בציבור מסדיר את חלוקת הרכוש בין בני הזוג, ענייני משמורת ודמי מזונות של ילדים קטינים משותפים במידה ויש לצדדים, וכן סוגיות נלוות.

 

הלכה למעשה, הסכם פירוד זהה להסכם גירושין, מלבד שסוגיית הגט עצמו אינה רלוונטית, בהיות שעסקינן בבני זוג שמעולם לא נישאו זל"ז.

הסכם הורות משותפת

הסכם הנחתם בין שני אנשים, אשר אינם נשואים ואף אינם בני זוג, אשר מעוניינים להביא במשותף ילד אל העולם, קרוי הורות משותפת. במסגרת הסכם זה קובעים הצדדים הוראות חוזיות הנוגעות לתהליך ההפריה, טיב היחסים ביניהם, ועוד. נושאים של מזונות, משמורת והסדרי ראיה וכיוצ"ב, גם יכולים לבוא לידי ביטוי בהסכם הורות משותפת, אולם ניתן ויש לאשרו בבית המשפט למתן תוקף משפטי מחייב, רק לאחר מועד היוולדו של הילד.

הסכם ממון

הסכם ממון יכול להיערך במספר מועדים - הסכם ממון לפני נישואין, או הסכם ממון לאחר נישואין, וכן ביחס לבני זוג שאינם נשואים, אך בסטטוס של בני זוג ידועים בציבור, הקרוי גם הסכם חיים משותפים.

 

במסגרת הסכם ממון מסדירים בני הזוג את הנושאים הממוניים שביניהם (חלוקת זכויות/ חובות), למקרה של גירושין. הסכם טרום נישואין ניתן לאשר גם בפני נוטריון. עם זאת, הסכם ממון הנעשה במהלך נישואין יכול להיות מאושר רק ע"י בית משפט לענייני משפחה, או או בית דין רבני. לצפיה במסמך: הסכם ממון דוגמא.

הסדרי ראיה

נקבעים ע"י בית משפט לענייני משפחה, או בית דין רבני, לטובת בן הזוג שלא קיבל משמורת על ילדיו, זאת במטרה לאפשר לו שמירת קשר שוטף עמם, גם לאחר גירושין. הסדרי ראיה נקבעים לרוב לאחר קבלת חוות דעת של פקידת סעד.

המצאה

מסירת מסמך משפטי לצד שכנגד בהתאם להוראות הכלולות בתקנות בנושא זה, כגון: המצאה אישית, המצאה בפקסימיליה, המצאה בדואר רשום עם אישור מסירה. ממועד ההמצאה מתחיל לרוב להיספר מנין הימים שנקבע בדין ו/או ע"י בית משפט לצורך תגובה מטעם הצד שכנגד ביחס לאותו מסמך שהומצא לו.

הפחתת (הקטנת) דמי מזונות

הליך בו  הצד המשלם מזונות, לרוב הבעל, מגיש תביעה במסגרתה הוא עותר להקטנת של מי מזונות ילדים שנפסקו נגדו, או שהוסכם עליהם במסגרת הסכם גירושין.

 

כדי להצליח בתביעת של הפחתת מזונות יש להוכיח שינוי נסיבות מהותי, המצדיק שינוי מזונות שכבר נפסקו ונטל ההוכחה הינו קשה.

 

ובענין זה: ראה גם הגדלת מזונות ילדים, כמוגדר לעיל.

הצמדת דמי מזונות

ראה: מדד המחירים לצרכן.

הרצאת פרטים

טופס המצורף לכתב תביעה ולכתב הגנה בו מציין בעל הדין פרטים עובדתיים שונים.

מילון גירושין | בחירת מונחים נוספים

המילון נערך ע"י עמית ורד משרד עורכי דין, נוטריון וגישור וכולל הסברים תמציתיים (בזיקה משפטית) על מונחים בולטים בתחום של גירושין ודיני משפחה.

 

לתשומת לב, מילון מונחי גירושין מסודר לפי סדר האלפבית.

 

לייעוץ משפטי או תיאום פגישה, צרו קשר עכשיו:

בטלפון: 03-9499555 (רב קווי)
בדוא"ל: info@amitvered.co.il

או מלאו פרטים בטופס הבא:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין ואינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדכם. אנו נחזור אליכם בהקדם. סודיות מובטחת.

צור קשר ללא התחייבות

מעוניין לקבל מידע וטיפים (דיוור)

נושאים לעיון

קניית / רכישת דירה

קניית / רכישת דירה

מכירת דירה

מכירת דירה

לחיצת יד בין אנשים

מקרקעין ומיסוי נדל"ן

דף עם זכוכית מגדלת ומילת גירושין

גירושין

גשר מעל לנהר

גישור גירושין

הסכם ממון

הסכם ממון

צוואה

צוואה

נוטריון בראשון לציון

נוטריון בראשון לציון

מאמרים

מה חדש?

שלום וברוכים הבאים

אנו שמחים לארח אתכם באתר הייחודי של משרד עורכי דין עמית ורד.

אנו משקיעים מאמצים רבים כדי לספק לכם מידע איכותי, הכולל הסברים, טיפים, מדריכים ומאמרי עורכי דין.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל ענין.

גלישה מהנה ומועילה.

 

ספטמבר 2013

עו"ד לירן יגודה, שכיהן בעבר כסגן יו"ר מחוז ת"א והמרכז בלשכת עוה"ד הצטרף כשותף למחלקת הנדל"ן במשרד.

 

ינואר 2016

באתר עלו מדריכים מקיפים

בנושא קניית ומכירת דירה

מעודכנים לשנת 2016.

מוזמנים לעיין. תודה.

 אנא מלאו את הקוד המופיע בתמונה

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

מעוניין לקבל מידע וטיפים (דיוור)
עמית ורד - משרד עורכי דין

מוזמנים לפנות אלינו גם בטלפון

03-9499555

050-7266555

הפניה הינה ללא התחייבות כל שהיא מצדכם. סודיות מובטחת.