שמאות מקרקעין ודיני נדל''ן

כללי

שמאות מקרקעין הוא תחום מורכב אך חלק בלתי נפרד מחייהם של מי שרוצים למכור את הבית, לקנות בית חדש או להרחיב את הבית ולנצל זכויות בנייה. בשילוב עם עורכי דין מתחום המקרקעין, אפשר לבצע עסקאות בראש שקט.

שמאות מקרקעין הוא תחום מורכב שרבים מבעלי הנכסים אינם מבינים בו. על כן, בכל עת שירצו למכור את הבית שלכם, לקנות בית חדש או לנצל זכויות בנייה ולהרחיב את הבית, הם עלולים ללכת לאיבוד בתוך סבך המונחים המשפטיים ולא יוכלו לשמור על האינטרסים שלהם במקרים מסוימים. משרד עורכי דין העוסק בתחום דיני נדלן ומקרקעין יכול לסייע בכל בעיה שהיא, ללוות את הלקוחות שלו ולעזור להם להגן על האינטרסים שלהם.

מכירת הבית

כאמור, שמאות מקרקעין היא תחום שנוגע גם לנושא של מכירה דירה. כאשר אדם מעוניין למכור את הבית שבבעלותו, הוא צריך שמאי מקרקעין שיבדוק את הבית וייתן לו שומה, לפיה הוא יוכל לדעת כמה שווה הבית שלו ומה המחיר שהוא יכול להציע לקהל הרחב. במקביל, הוא צריך גם ליווי וייעוץ של עורך דין מתחום הנדל"ן והמקרקעין על מנת לערוך חוזה מכירה וכך לבצע את המכירה בצורה הנכונה.

רכישת בית

ברוב המקרים, רכישת בית היא עסקה בהיקף הגדול ביותר שאדם יעשה במהלך חייו. היות וכך, אסור לרכוש בית מבלי לבדוק אותו בצורה מקצועית, כך שאפשר יהיה לדעת עד כמה העסקה משתלמת. שמאות מקרקעין בהקשר של רכישת בית נותנת את המענה הטוב ביותר לכל מי ששוקל לקנות בית מסוים. שמאי מקרקעין יכול לבחון את הבית ואת הסביבה שלו ולאמוד את השווי שלו, ומי ששוקל לקנות את הבית יכול להשוות בין האומדן על פי השומה לבין המחיר שבעל הנכס דורש. מלבד המחיר, השומה של השמאי מספקת מידע חשוב לגבי המצב הפיזי של הבית ומאפשרת לרוכש להבין כמה זמן וכסף יצטרך להשקיע בנכס על מנת לשפר אותו ולהשיג מגורים ברמה שבה הוא מעוניין.
 
גם בתהליך של רכישת בית, חשוב לקבל ייעוץ וליווי של עורכי דין המתמחים בתחום המקרקעין כדי לעקוף את כל המהמורות שיכולות להיות בדרך ולבצע את העסקה בראש שקט.
 
מקרים נוספים שבהם שמאות מקרקעין ועריכת דין נחוצים:
 
  • כאשר מדובר בנכסים שמוצעים להשכרה, עורכי דין מתחום דיני מקרקעין ונדלן יכולים לתת את הייעוץ המקצועי הנחוץ, לרבות הכנת חוזי שכירות וייצוג משפטי בעת הצורך.
  • שמאי מקרקעין יכול לבחון את הבית שעובר השבחה כלשהי, במקרים בהם מעוניינים לערער על היטל השבחה שמתבקשים לשלם עקב פעולות ההשבחה שבוצעו בנכס.
  • עורכי דין מקרקעין יכולים לתת ליווי וייצוג לפני רכישה של נדל"ן אל מול רשויות או גופים רלוונטיים, ביניהם מקרקעי ישראל, רשם משכונות וכדומה, והן במקרים של העברת נכסים כפועל יוצא של גירושין.

 

לייעוץ משפטי או תיאום פגישה, צרו קשר עכשיו:

בטלפון: 03-9499555 (רב קווי)
בדוא"ל: info@amitvered.co.il

או מלאו פרטים בטופס הבא:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין ואינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדכם. אנו נחזור אליכם בהקדם. סודיות מובטחת.

צור קשר ללא התחייבות

מעוניין לקבל מידע וטיפים (דיוור)

נושאים לעיון

קניית / רכישת דירה

קניית / רכישת דירה

מכירת דירה

מכירת דירה

לחיצת יד בין אנשים

מקרקעין ומיסוי נדל"ן

דף עם זכוכית מגדלת ומילת גירושין

גירושין

גשר מעל לנהר

גישור גירושין

הסכם ממון

הסכם ממון

צוואה

צוואה

נוטריון בראשון לציון

נוטריון בראשון לציון

מאמרים

מה חדש?

שלום וברוכים הבאים

אנו שמחים לארח אתכם באתר הייחודי של משרד עורכי דין עמית ורד.

אנו משקיעים מאמצים רבים כדי לספק לכם מידע איכותי, הכולל הסברים, טיפים, מדריכים ומאמרי עורכי דין.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל ענין.

גלישה מהנה ומועילה.

 

ספטמבר 2013

עו"ד לירן יגודה, שכיהן בעבר כסגן יו"ר מחוז ת"א והמרכז בלשכת עוה"ד הצטרף כשותף למחלקת הנדל"ן במשרד.

 

ינואר 2016

באתר עלו מדריכים מקיפים

בנושא קניית ומכירת דירה

מעודכנים לשנת 2016.

מוזמנים לעיין. תודה.

 אנא מלאו את הקוד המופיע בתמונה

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

מעוניין לקבל מידע וטיפים (דיוור)
עמית ורד - משרד עורכי דין

מוזמנים לפנות אלינו גם בטלפון

03-9499555

050-7266555

הפניה הינה ללא התחייבות כל שהיא מצדכם. סודיות מובטחת.