תרגום נוטריוני של תעודת לידה

לפניכם הסבר על אישור נוטריון של תרגום תעודת לידה.

באתר שלנו מידע מקצועי רב בנושא נוטריון.

 

צריכים תרגום נוטריוני של תעודת לידה? חייגו: 03-9499555

תרגום תעודת לידה נוטריון

תרגום נוטריון של תעודת לידה – למה צריך?

תעודת לידה מהווה מסמך משפטי, המונפק ע”י מדינת ישראל (משרד הפנים).

לעתים, יש צורך להציג תעודת לידה בפני גורמים ו/או מוסדות במדינות זרות, כדי להוכיח את נכונות תאריך הלידה, פרטי ההורים, מקום הלידה, וכיו”ב.

הדבר דרוש לצורך הוצאת דרכון במדינה זרה, אישור נישואין, עבור בית משפט בחו”ל, ועוד.

תרגום נוטריוני של תעודת לידה מבוצע ע”י נוטריון העוסק בתרגום של מסמכים, עבור מי שזקוק לאישור תרגום נוטריון לתעודת לידה משפה עברית לשפה אחרת (למשל: תרגום נוטריון לאנגלית).

אישור נוטריוני לתרגום מבוצע ע”י נוטריון מוסמך ובעל רישיון תקף לחתימה ואימות של מסמכים, אולם הנוטריון עצמו לא חייב לבצע את התרגום, אלא רק להיות בקיא בשפות הרלוונטיות.

תרגום נוטריון של תעודת לידה – מה זה?

תרגום נוטריוני של תעודת לידה הוא אישור נוטריוני רשמי, עליו חותם נוטריון עם חותמת, חותם, ובתוספת (כריכה) של סרט אדום, המעיד כי תעודת לידה שתורגמה לאנגלית (או שפה אחרת) תואמת באופן מדויק את תעודת הלידה המקורית שהוצגה בפני הנוטריון.

לאישור נוטריוני של תעודת לידה מצרף הנוטריון הן צילום נאמן למקור של תעודת הלידה המקורית, והן את התעודה המתורגמת לשפה המבוקשת.

האישור מעיד, כאמור, הן על העובדה כי תעודת לידה שצורפה אליו היא העתק “נאמן למקור”, והן כי התרגום נבדק ע”י הנוטריון ונמצא נכון ותואם באופן מלא ומדויק לתעודה המקורית.

תרגום נוטריוני של תעודת לידה – מה המחיר?

עלות מחיר תרגום נוטריון לתעודת לידה הוא כמו לכל תרגום נוטריוני של תעודה, בהתאם לתעריף קבוע אותו קובעת המדינה (משרד המשפטים, היחידה לרישוי נוטריונים).

בעקרון, העלות של עריכת התרגום עצמו אינה כלולה בתעריף, והנוטריון רשאי לגבות בגין ביצוע תרגום תעודת לידה סכום נוסף, ללא קשר למחיר של האישור הנוטריוני עצמו.

מחיר אישור תרגום נוטריוני של תעודת לידה בנוי לפי מספר המילים שבמסמך המתורגם (לתשומת הלב, לא לפי מספר המילים בתעודת הלידה שבשפת המקור).

מחיר נוטריון 2019 עבור תרגום נוטריון של תעודת לידה הוא (ועליו יש להוסיף מע”מ כחוק):

  • עבור עד מאה מילים משלמים סך של 209 ₪.
  • עבור כל מאה מילים נוספות סך של 166 ₪.
  • מעל אלף מילים התעריף הוא 79 ₪ לכל מאה מלים נוספות.
  • עבור כל עותק מקורי נוסף של האישור הנוטריוני יש להוסיף סך של 66 ₪.

תרגום נוטריון של תעודת לידה – כיצד מתבצע התהליך?

יש להציג בפני הנוטריון את תעודת הלידה המקורית.

יש למסור לנוטריון תרגום של תעודת הלידה המקורית. על התרגום להיות מאוד מדויק (כולל סימנים, לוגו, תאריכים, חותמות, מספרים וכו’).

אם אתם לא שולטים היטב בשפת היעד, ניתן לבקש כי הנוטריון יבצע גם תרגום של תעודת לידה, וגם אישור נוטריוני לגבי התרגום שביצע.

מדובר בתהליך קצר ופשוט יחסית, כאשר במשרד עורך דין נוטריון בראשון לציון עמית ורד ניתן לקבל אישורים מסוג זה באופן מאוד מהיר, לפעמים (במקרים דחופים) נוכל לספק לכם את אישור נוטריוני של תעודת לידה גם באותו יום.

לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה, צרו קשר עכשיו צור קשר
up

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדכם. סודיות מוחלטת מובטחת.
close
שינוי גודל גופנים