ייפוי כוח נוטריוני ספציפי (ייפוי כוח מיוחד)

כללי

משרד עורכי דין, נוטריון וגישור עמית ורד ערוך להנפיק אישור נוטריוני לייפוי כוח ספציפי, בהתאמה אישית ומדויקת לפי צרכי הלקוח, לרוב מהיום להיום.

הליך של אימות חתימה ע”י נוטריון בראשון לציון עמית ורד לגבי מסמך של ייפוי כוח ספציפי, הוא בדרך-כלל קצר יחסית ומתבצע במשרדנו בתוך פחות מחצי שעה, כולל הכנת וניסוח ייפוי הכוח עצמו (אלא אם מדובר על נוסח מורכב ו/או מיוחד של ייפוי כוח ספציפי, הכול לפי דרישת הלקוח וצרכיו הייחודיים).

אימות חתימה על ייפוי כוח נוטריוני ספציפי ניתן לבצע ולקבל במשרד עורכי דין עמית ורד בימים א’ עד ו’ (קבלת קהל בתאום מראש בלבד).

אם הנכם זקוקים לאימות חתימה נוטריוני על ייפוי כוח ספציפי, לרבות ניסוח ועריכה של ייפוי הכוח ו/או ייעוץ משפטי בנושא, נשמח לסייע לכם ומוזמנים ליצור עמנו קשר.

בדף זה נגיש לכם להלן מידע והסברים על ייפוי כוח ספציפי.

מהו ייפויי כוח ספציפי?

ככלל, ייפוי כוח הוא מסמך המסמיך אדם לפעול בשם זולתו ולבצע בשמו ומטעמו את הפעולות המנויות בייפוי הכוח.

לפי סעיף 20 לחוק הנוטריונים, התשל”ו-1976, ייפוי כוח כללי, אשר נותן אדם לאדם אחר, כלומר, לצד שלישי, חייב להיות ייפוי כוח נוטריוני.

הרציונל העומד מאחורי עריכת ייפוי כוח נוטריוני כללי היא, כי מאחר וייפוי כוח נוטריוני כללי מתייחס לכלל רכושו של אדם, מסוים מחייב הדבר בחינה ראויה ומידת זהירות רבה ביותר ודרוש לשם כך אישור של נוטריון.

לגבי ייפוי כוח ספציפי, אין דרישה מבחינת החוק בישראל לערוך אותו ולאמתו דווקא בפני נוטריון.

עם זאת, חתימת ייפוי כוח ספציפי בפני נוטריון, מעידה, לכאורה, על הסכמת מייפה הכוח לאמור בו, מרצונו הטוב והחופשי, כי הבין את משמעות תוכנו ותוצאותיו המשפטיות, וכיו”ב, ולכן נותנת לייפוי כוח נוטריוני ספציפי משנה תוקף משפטי.

כמו כן, מוסדות וגופים מסוימים עשויים לדרוש ייפוי כוח נוטריוני ספציפי, ולא להסכים להסתפק בחתימה על ייפוי כוח רגיל, או ייפוי כוח שאומת ע”י עורך דין, אלא רק ייפוי כוח נוטריוני, כאמור.

דוגמאות של ייפוי כוח נוטריוני ספציפי

למסמך ייפוי כוח נוטריוני ספציפי יכולים להיות מספר סיבות ושימושים; נביא בפניכם להלן מספר דוגמאות:

 • אדם השוהה בבית חולים ומעוניין לייפות את כוחו של קרוב משפחה לטפל בענייניו השונים;
 • אדם המתכנן נסיעה ארוכה לחו”ל ומעוניין לייפות את כוחו של אדם אחר לבצע בשמו פעולות ספציפיות בזמן היעדרו, למשל: השכרת דירה, מכירת דירה, פעולות בבנק, ועוד.
 • אדם מבוגר המתקשה לצאת מביתו ו/או לבצע בעצמו פעולות מסוימות, ייפה את כוחו של קרוב משפחה לביצוע אותן פעולות בשמו ומטעמו;
 • כל סיבה אחרת לפיה אדם מעוניין ליפות את כוחו של אדם אחר לביצוע פעולות בשמו ומטעמו.

היתרונות של ייפוי כוח נוטריוני ספציפי

לייפוי כוח ספציפי מספר יתרונות:

 • נוחות ובכך שמאפשר ביצוע של פעולות בשם אדם עם בעיה רפואית, מבוגר, וכו’;
 • מאפשר התנהלות גם כאשר אתה שוהה בחו”ל, טיפול בעניינך נעשה ע”י מיופה כוח.
 • מהווה מעין “תעודת ביטוח”, למקרה של חס וחלילה מחלה ו/או אסון ו/או אי-כשירות פיזית ו/או מנטלית של מייפה הכוח, ניתן לייפות מראש את כוחם של קרובי משפחה לבצע בשמך פעולות, ככל שייבצר ממך לעשותן באופן אישי, כאמור.
 • ייפוי כוח ספציפי מתייחס לפעולות מסוימות והוא מיוחד אך ורק לגביהם, לעומת ייפוי כוח כללי, המעניק סמכויות נרחבות ביותר למיופה הכוח (שאולי תרצה להימנע מלתת).

הפרוצדורה לקבלת ייפוי כוח נוטריוני ספציפי

לצורך קבלת אישור נוטריוני לייפוי כוח כללי על החותם להתייצב באופן אישי במשרדו של הנוטריון.

מאחר וייפוי כוח כללי הוא גורף, מאוד מומלץ לסייגו באופן ספציפי לפעולות מסוימות, דהיינו, רצוי לבצע ייפוי כוח ספציפי (ייפוי כוח מיוחד).

במידה והנכם  זקוקים לאישור ייפוי כוח נוטריוני ספציפי תצטרכו להצטייד בתעודת זהות, או דרכון (מקוריים) ולהציגם בפני נוטריון המאמת את ייפוי הכוח.

כמו כן, חשוב לוודא, כי התמונה שבתעודת הזהות, או בדרכון, לפי העניין, היא עדכנית.

לתשומת לב, כאשר שני אנשים חותמים על ייפוי הכוח הנוטריוני הספציפי על שניהם להתייצב בעצמם ובאופן אישי בפני נוטריון (אין צורך בהתייצבות של מיופה הכוח בעצמו, אלא רק בפרטיו המדויקים ולשם כך רצוי למסור לנוטריון צילום תעודת זהות של מיופה הכוח).

על הנוטריון לזהות את החותמים באופן אישי, לוודא כי הם מבינים משמעות ייפוי הכוח עליו הם חותמים, וחתמו בעצמם.

עוד נציין, כי בכפוף לחוק הנוטריונים, התשל”ו-1976, ניתן לבצע אימות חתימה על ייפוי כוח ספציפי גם מחוץ למשרד, לפי בקשה מיוחדת של המייפה הכוח, למשל: בבית חולים, בית אבות, בבית הלקוח, או במשרדו (לעתים, תידרש תעודה רפואית, תלוי בנסיבות).

כמה עולה ייפוי כוח נוטריוני ספציפי?

עלות אימות ייפוי כוח נוטריוני ספציפי היא קבועה, לפי תעריפי משרד המשפטים.

עלות ניסוח מסמך ייפוי הכוח היא בשיקול דעת של עורך דין נוטריון המנסח את המסמך ובהתאם למורכבותו (במקרה שהלקוח מצטייד בנוסח מוכן – אין תוספת מחיר, למעט בגין הליך האימות הנוטריוני).

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
  close
  WhatsApp chat