גישור גירושין

כ-90% מתיקי הגירושין בישראל ממילא מסתיימים בהסדרי פשרה.

כמה כסף מבוזבז על אמוציות ומלחמות? כמה סובלים בדרך? ואיזו טראומה זה גורם לילדים?!

מניסיוננו, גישור גירושין הוא פתרון מעולה, עם אחוזי הצלחה גבוהים מאוד.

גישור גירושין

אם הגעתם לכאן, סימן שאתם שוקלים גישור גירושין, או לפחות מתעניינים בנושא.

מניסיוננו, גישור בהחלט מהווה אלטרנטיבה מצוינת, עבור זוגות רבים, לשם פתרון סכסוכי גירושין, ולכן בהחלט כדאי לכם לקרוא על הנושא, להתעמק בו ולשקול האם הוא יכול להתאים גם עבורכם.

לתשומת לבכם, באתר זה הושקעו מאמצים רבים, כך שתוכלו למצוא כאן את כל מה שצריך וחשוב לדעת על הליכי גישור גירושין בישראל. האתר כולל מאגר מידע משפטי מקצועי מקיף ושימושי ביותר בנושא, אחד הגדולים והמובילים ברשת, ואנו אף דואגים לעדכן ולהרחיב אותו, מעת לעת, עבורכם.

בעמוד זה תוכלו למצוא הסברים כלליים על ההליך של גישור גירושין, ובנוסף, בהמשך, הנכם מוזמנים לעיין במאגר המידע המקצועי שלנו כאן באתר (אליו ניתן להיכנס גם דרך התפריט), הכולל הסברים, מאמרים, טיפים ודפי מידע מעניינים ושימושיים בנושא זה, לפי קטגוריות נושאים.

לא מצאתם מה שחיפשתם? אל תתייאשו! הנכם תמיד מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לסייע לכם בכל שאלה ובכל עניין.

אנו מאחלים לכם גלישה מהנה ומועילה.

קצת עלינו

שירותי המשרד

משרד עורכי דין עמית ורד נוסד בשנת 1998 ומספק שירותי גישור גירושין לבני זוג המעוניינים להתגרש בדרך של גירושין בהסכמה הדדית, אגב ליווי מקצועי, אישי וצמוד.

הליכי הגישור מבוצעים על ידי עורך דין ונוטריון עמית ורד המתמחה בתחום של גירושין ודיני משפחה, וכן הוא מגשר גירושין מוסמך, לרבות הכשרה ספציפית בתחום של גישור גירושין ומשפחה (מטעם המכון להשתלמויות של לשכת עורכי הדין).

עורך דין ומגשר עמית ורד כיהן בעבר בתפקיד יו”ר (משותף) ועדת ראשון לציון של מחוז תל אביב והמרכז בלשכת עורכי הדין, והוא בעל ניסיון מוכח ומוניטין רב, הן בתור עורך דין גירושין והן בתור עורך דין מגשר גירושין, עם אחוזי הצלחה גבוהים מאוד בניהול הליכי גישור לגירושין.

המשרד מספק שירותי גישור מקצועיים הן לזוגות שהחליטו להתגרש ומעוניינים לעשות כן בהסכמה מחוץ לכותלי בית המשפט, והן לזוגות שכבר פתחו בהליכי גירושין ומצויים בעיצומם ומעוניינים לסיימם בהסכמה.

נוסף על כך, במסגרת הגישור לעתים עולה הצורך להסתייע באנשי מקצוע נוספים, ולכן אנו מקיימים קשרי עבודה הדוקים עם מומחים חיצוניים בתחומים משיקים (כגון: יועצים זוגיים, אקטוארים, שמאי מקרקעין, מתווכי נדל”ן, פסיכולוגים, ועוד), הכול כדי לספק לצדדים את הטיפול והליווי המקצועי והמקיף ביותר, לתוצאות מעולות.

תאום פגישת גישור גירושין

אם גם אתם רוצים לנסות את האלטרנטיבה המצוינת אותה אנו מציעים לכם של ניהול הליך גישור מקצועי באווירה נעימה, על ידי עורך דין מגשר גירושין עמית ורד, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו לתאום פגישת גישור ראשונה ונוכל לסייע לכם במתן כלים ייחודיים ומועילים להסדרת המחלוקות באופן מכובד, הוגן ומהיר.

בואו ותהיו גם אתם לקוחות מרוצים.

נשמח לראותכם ולהכירכם.

שלכם בברכה

ובנאמנות,

עמית ורד – משרד עורכי דין | נוטריון | גישור

רוטשילד 15 פינת זד”ל 1 (קומה 6) מתחם גן העיר ראשון-לציון 7526601

טל: 03-9499555 | אימייל: [email protected]

__________

קשה לכם להחליט על עורך דין מגשר גירושין? יודעים למה?
כי גירושין הוא תהליך מורכב וקשה מבחינה רגשית, בייחוד כאשר יש ילדים ברקע.
עם כל הכבוד לעורכי דין אחרים, בחירה נכונה של האדם, האישיות – היא המפתח להצלחה.

בואו לפגוש אותנו ותרגישו באינטואיציה שלכם האם אנחנו מתאימים לכם.

קדימה, דברו איתנו: 03-9499555
__________
.

גישור גירושין – איך זה עובד?

מהו גישור גירושין?

גירושין אף פעם אינו תהליך פשוט. עם זאת, לדרך שבה מתגרשים, יש השלכות מהותיות לגבי העתיד!

גישור גירושין הוא אלטרנטיבה טובה ויעילה ליישוב הקונפליקט הזוגי ועריכת הסכם גירושין (או הסכם שלום בית לחלופין גירושין) בדרך של הסכמה הדדית, חלף ניהול קרבות והתדיינויות משפטיים ממושכים, אשר גוזלים זמן רב, אנרגיה ומשאבים כספיים בלתי מבוטלים, ואשר אף עשויים לגרום להסלמה ולהעכרה של היחסים.

מטרת הליך הגישור היא להביא את בני הזוג למציאת מכנה משותף וגיבוש פתרונות הוגנים ומושכלים לסיום הסכסוך ביניהם, וזאת בדרך של גירושין בהסכמה וגיבוש הסכם גירושין, מתוך רצון חופשי ובחירה. במסגרת גישור גירושין אנו עוזרים לפתור את הקונפליקט בצורה מכובדת, נעימה, יעילה, מהירה וחסכונית, המקובלת על שני הצדדים.

גישור גירושין (הקרוי גם גישור משפחתי, גישור במשפחה, או גישור זוגי) אינו נוסחת קסם, כך שאין בו כדי למנוע את כאב הלב הכרוך בפירוק המשפחה. זהו אינו תפקידו של עורך דין מגשר גירושין. כמו כן, לא תמיד ולא הכול ניתן לגישור. יחד עם זאת, גישור גירושין בהחלט יכול לצמצם באופן משמעותי את הקשיים והטראומה הכרוכים בתהליך כה מורכב מבחינה רגשית.

השקעת מאמץ באופן הדדי במציאת פתרון הוגן ומכובד של גירושין בהסכמה, אשר מוסכם יהא על שני בני הזוג, אגב תקשורת ישירה ומתוך חשיבה וראיה קדימה, בעיקר כשיש ילדים ברקע, באמצעות עורך דין מגשר גירושין מקצועי וניטרלי, מגדילים עד מאוד את הסיכויים ויכולים להניב תוצאות טובות יותר, כמו גם יציבות ורוגע בעתיד.

המורכבות המיוחדת של מצב זה, מחייבת עורך דין מגשר גירושין בעל ניסיון וידע משפטי רחב בתחום דיני משפחה, אשר יפעל בתבונה, ואף ברגישות רבה. תפקידו של המגשר הוא קריטי להצלחת התהליך.

במסגרת הליך גישור לגירושין ניתן לסייע לבני הזוג לברר, באמצעות צד שלישי – מגשר, מה הם האינטרסים המשמעותיים של כל אחד מהם, על מנת להגיע לידי הסכם גירושין (או הסכם שלום בית לחלופין גירושין), הכולל את כל הנושאים המצויים במחלוקת, תוך גירושין בהסכמה הדדית, באופן מהיר ויעיל, עם עלויות נמוכות יחסית, ללא צורך בהתכתשויות משפטיות ממושכות בערכאות.

גישור נחשב כחסכוני ויעיל ביותר בסכסוכים במשפחה ומהווה כלי אפקטיבי ומומלץ ביותר ליישוב סכסוכים לרוב הזוגות, המעוניינים להיפרד בדרכי נועם ובאווירה רגועה, במטרה לאפשר המשך קשר הורי החיוני להתפתחות תקינה של ילדיהם.

הגישור מאפשר לבני זוג הנמצאים לקראת ו/או במהלך הליכי גירושין להגיע להסכם הכולל את כל הנושאים המהותיים להם ולילדיהם תוך זמן קצר, כבוד הדדי והתחשבות בצרכים של כל בני המשפחה.

חשוב לדעת, כי גישור גירושין הוא הליך וולנטרי, כלומר, הצדדים משתתפים בהליך גישור גירושין מרצונם הטוב והחופשי ומגיעים בעצמם, באמצעות הכוונה מקצועית וצמודה של עורך דין מגשר גירושין, אל הפתרונות הרצויים להם, ללא כל כפיה מצד המגשר. תפקידו של מגשר גירושין, כאדם מקצועי ואובייקטיבי, הוא לסייע לבני הזוג להגיע אל הפתרונות הטובים ביותר עבור כולם תוך דגש על כבוד, תקשורת יעילה והוגנות.

למגשר גירושין אין סמכות להכריע בסכסוך, תפקידו גם אינו להחליט מי מבני הזוג צודק יותר, או לשפוט בין הצדדים, אלא אך ורק להובילם ולנתב את דרכם באופן מקצועי וניטרלי, כך שהם עצמם יצליחו למצוא מכנה משותף למחלוקות ויגבשו הסכמה הדדית, כלומר, הסכם גישור.

מכיוון שכך, הצדדים רשאים להפסיק הליך גישור גירושין, בכל עת.

במהלך גישור גירושין מקיימים מספר פגישות גישור באווירה נינוחה, בהן נפגש מגשר גירושין עם שני הצדדים יחד סביב שולחן אחד ואף רשאי לקיים פגישות גישור נפרדות, לפי הצורך.

מהם התנאים הדרושים לגישור גירושין?

לשם ניהול הליך גישור גירושין, נדרשים ארבעה תנאים בסיסיים:

1. שני בני הזוג מסכימים בעקרון להתגרש.

2. קיימות בין בני הזוג מחלוקות מסוימות, כגון: לגבי ענייני הילדים, חלוקת הרכוש, וכיו”ב.

3. שני בני הזוג מעוניינים להידבר ביניהם בדרך מכובדת, נעימה ורגועה, במטרה למצוא פתרונות מוסכמים למחלוקות.

4. לצורך כך, שניהם מעוניינים ומסכימים לערב גורם מקצועי וניטרלי – מגשר גירושין (ורצוי שיהיה גם עורך דין גירושין), על מנת שילווה אותם ויסייע להם ליישב את כל המחלוקות ולערוך הסכם גירושין, אשר את הוראותיו הם קבעו בעצמם, בעזרתו של המגשר, באופן הדדי והוגן, מתוך רצון חופשי ובחירה.

חסיון וסודיות ההליך

גישור גירושין הוא הליך חסוי וסודי, כלומר, מגשר גירושין מנוע מלמסור פרטים על המתרחש בו. כלומר, אם ההליך לא מסתיים בפתרון של גירושין בהסכמה, אזי הצדדים חוזרים לבית המשפט, כאשר הם ו/או מגשר גירושין אינם רשאים לחשוף בפני בית המשפט פרטים כל שהם מתוך הליך הגישור. גם לא ניתן לזמן את המגשר למתן עדות באשר להליך הגישור.

במהלך גישור גירושין, אם רואה צורך בכך, רשאי המגשר להיפגש בנפרד עם כל אחד מהצדדים, כאשר האמור בפגישה יהיה חסוי וסודי, אלא אם הצדדים יאשרו את גילויו.

באשר לסודיות בהליכי גישור, סעיף 5 לתקנות בתי המשפט (גישור), התשנ”ג-1993 (להלן: “תקנות הגישור”) קובע:

“(ד) המגשר לא ישתמש בכל מידע שנמסר לו במהלך הגישור, שלא יכול היה לקבלו בדרך אחרת במאמץ סביר, לכל מטרה זולת הגישור.

(ה) המגשר לא יגלה כל מידע שנמסר לו במהלך הגישור למי שאינו צד לגישור.

(ו) מסר בעל דין מידע למגשר תוך דרישה לשומרו בסוד, ישמור המגשר על סודיות המידע כלפי כל בעל דין אחר, אלא אם כן ויתר מוסר המידע על הסודיות.”

גיבוש הסכם גירושין

בגישור עוברים הצדדים תהליך של שינוי, ועוברים ממחלוקת וסכסוך – להסכמה.

באשר לאופן ניהול הליך הגישור, סעיף 6 לתקנות הגישור קובע:

“(1) בעלי הדין מחויבים לנהוג במהלך הגישור בהגינות ובתום לב, כי רשאים הם להיוועץ באופן עצמאי בכל שלב עם מי שיבקשו, לגבי כל עניין שבגישור, וכי רשאים הם להפסיק את הגישור בכל עת בהתאם להוראות תקנה 8(א);

(2) המגשר רשאי להיוועד עם בעלי הדין, ביחד או לחוד, ובהסכמת בעל דין – בלי עורך דינו, וכן עם כל מי שקשור לסכסוך, לרבות עם עורך הדין של בעל דין בנפרד.”

בסיום הליך גישור גירושין, או גישור משפחתי, אם צלח, מנוסח על ידי עורך דין מגשר גירושין (או על ידי עורכי דין מטעם הצדדים) הסכם גירושין המוגש לבית המשפט לענייני משפחה, או בית הדין הרבני, על מנת לתת לו אישור ותוקף של פסק דין. בנוסף, מגשר גירושין, שהוא גם עורך דין, אף מוסמך להגיש עבור הצדדים את ההסכם לאישור בית המשפט ולייצג אותם במסגרת הדיון עצמו.

סעיף 9 לתקנות הגישור קובע:

“9. הסדר הגישור

(א) הגיעו בעלי הדין להסדר גישור, יערכו אותו בעלי הדין או המגשר בכתב, ויפרטו בו את כל התנאים לפיהם ייושב הסכסוך; בעלי הדין יחתמו על הסדר הגישור והמגשר יקיימו בחתימתו.
(ב) נחתם הסדר הגישור, יודיע על כך המגשר לבית המשפט בהקדם האפשרי; ביקשו בעלי הדין לתת תוקף של פסק דין להסדר הגישור יצרף המגשר להודעתו עותק ממנו.
(ג) בית המשפט רשאי לתת תוקף של פסק דין להסדר הגישור, וכן רשאי הוא לזמן את בעלי הדין לבית המשפט כדי שיתנו לו הסברים על הסדר הגישור.”

כמו כן, לעניין זה קובע חוק בתי המשפט, התשמ”ד-1984, (סעיף 79.ג.) הדן אף הוא בנושא גישור:

“(ח) הגיעו צדדים לסכסוך להסכמה על יישוב הסכסוך שביניהם בגישור שנערך לפי חוק זה, רשאי בית המשפט המוסמך לדון בתובענה נושא הסכסוך לתת להסדר הגישור שהושג ביניהם תוקף של פסק דין, אף אם לא הוגשה תובענה באותו סכסוך.”

הליך הגישור חוסך מבני הזוג מאבק משפטי ממושך העולה כסף רב ומלווה בדרך כלל בעוינות, כאב וחרדה לכל בני המשפחה.

זאת ועוד, במסגרת הליך גישור גירושין מחזקים באמצעות המגשר את הכוחות החיוביים הקיימים אצל כל אחד מבני הזוג במטרה למנוע הסלמה ביחסים ולהקטין את הטראומה והנזקים המלווים את תהליך הפרידה, עם התייחסות מיוחדת לצורכי ילדים קטינים, עם דגש מיוחד על דאגה לטובתם  במסגרת גיבוש הסכם גירושין בגישור.

על פי הסטטיסטיקה, הסכמי גירושין המושגים בהליכי גישור הם יציבים יותר לטווח הארוך. הדבר נובע, כנראה, מעובדה, כי מדובר על הסכמים שהצדדים עצמם הגיעו אליהם מיוזמתם וקבעו את תוכנם בהסכמה הדדית.


מאגר מידע על גישור גירושין (מאמרים, חקיקה, ועוד)

כחלק מהשירות של משרד עורכי דין גישור ונוטריון בראשון לציון עמית ורד ללקוחות ולגולשי האתר אנו מתכבדים להגיש לכם מידע מקצועי נלווה ושימושי בנושא הליכי גישור גירושין וגישור משפחתי.

מאגר המידע נכתב על ידי עורך דין ומגשר גירושין עמית ורד וכולל, בין היתר, דפי מידע, הסברים ומאמרים משפטיים, כלהלן:

 • מהם היתרונות של גישור גירושין?
 • מדוע כדאי לבחור מגשר גירושין שהוא גם עורך דין גירושין?
 • הפורמט של הליך גישור גירושין.
 • מודל פגישת גישור ראשונה.
 • מהם הנושאים הנדונים בהליך הגישור?
 • הסכם גירושין.
 • אישור הסכם גישור גירושין על ידי בית המשפט לענייני משפחה.
 • הסכם גישור בין צדדים (המגושרים) ובין מגשר גירושין (ההסכם המצוי).
 • שאלות ותשובות (Qַ&A) בנושא גישור גירושין.
 • חקיקה רלוונטית (לגירושין ומשפחה בכלל וגישור גירושין בפרט).

אנו משתדלים לעדכן, להרחיב ולשפר את מאגר המידע, מעת לעת.

אם יש נושא שמעניין אתכם בקשר עם גישור גירושין, או גישור משפחתי, ולא מצאתם התייחסות או תשובה לגביו באתר זה, או אם יש לכם שאלות על הנושא של גישור גירושין, הנכם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לסייע לכם.

לכניסה למאגר המידע שלנו בתחום – נא לחצו על הקישור הבא.


גישור משפחתי או גישור במשפחה – מהו?

גישור משפחתי הוא מונח כולל, אשר אינו מוגבל רק להליך גישור גירושין, אלא מתייחס לגישור במשפחה במובן הרחב.

במסגרת גישור משפחתי ניתן לפתור סכסוכים במסגרת המשפחה, בין היתר, לדוגמה:

 • גישור משפחתי על ידי מגשר גירושין ומשפחה לפתרון מחלוקות בנוגע לניסוח הסכם ממון.
 • גישור משפחתי על ידי מגשר גירושין ומשפחה לפתרון מחלוקות המתעוררות בין זוגות גרושים לאחר הגירושין  (שינוי גובה מזונות, אופן גידול ילדים וחינוכם, יישום הסדרת חלוקת הרכוש, ועוד).
 • גישור משפחתי לפתרון מחלוקות בנושאי צוואה וירושה (בין יורשים).
 • גישור משפחתי לפתרון מחלוקות אישיות בין בני משפחה על ידי מגשר גירושין ומשפחה, כגון: אחים, הורים וילדים, וכו’.
 • גישור משפחתי לפתרון של כל בעיה אחרת המתעוררת בקשר עם התא המשפחתי ניתן ואף רצוי לפתור בנתיבות שלום על ידי גישור משפחה, בסיוע מקצועי של מגשר גירושין ומשפחה.
אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
  close
  WhatsApp chat