גירושין בהסכמה - הוגן, יעיל ומשתלם!

מעדיפים להימנע ממלחמות גירושין ארוכות מתישות, ויקרות?

מעוניינים להתגרש בהסכמה הדדית?

משרדנו מתמחה בגירושין ודיני משפחה, לרבות הליכי גירושין בהסכמה.

גירושין בהסכמה

מה זה גירושין בהסכמה?

המטרה של גירושין בהסכמה היא להסדיר הדדית את כל המחלוקות והעניינים הרלוונטיים העומדים על הפרק במסגרת הסכם גירושין.

הסכם גירושין בהסכמה נועד לקבוע את אופן הליך פירוק התא המשפחתי, וכן לעצב אותו במסגרת מסודרת וקבועה בעתיד, לתקופה שלאחר גירושין.

חשיבותו של הסכם גירושין מקצועי ונבון מתבטאת ביכולתו לצפות את כל הקשיים ו/או הבעיות, אשר עלולים להתעורר כתוצאה מהגירושין, ובתוך כך למנוע התלקחות של סכסוכים עתידיים בין בני הזוג.

הסכם גירושין בהסכמה

כל מקרה הוא ייחודי ומורכב, באשר לנסיבותיו המשתנות, ולפיכך לא ניתן לתת “מתכון” לעריכת הסכם גירושין מפורט ולהציג כאן את כל התמונה.

יחד עם זאת, נציין, כי הסכמי גירושין לרוב עוסקים במספר סוגיות מרכזיות, להלן:

1. הסכמה להתגרש (נושא הגט).

2. חלוקת הרכוש.

3. ענייני ילדים קטינים (משמורת, הסדרי ראיה, מזונות ומדור).


כיצד מתגרשים בהסכמה?

גירושין בהסכמה יכולים להתבצע במספר אופנים:

 • הצדדים מגיעים להסכמות ביניהם לגבי המחלוקות ופונים אל עורך דין גירושין כדי שיכין עבורכם במשותף הסכם גירושין בהסכמה.
 • הצדדים מגיעים להסכמות כאמור לעיל, אך פונים אל עורכי דין נפרדים שיכינו עבורכם הסכם גירושין, כאשר כל צד מיוצג ע”י עורך דין גירושין מטעמו.
 • הצדדים מעוניינים להגיע להסכמות, אך בחלק מן הנושאים הם אינם מצויים ו/או מסכימים, ופונים אל עורך דין גירושין, או עורכי דין גירושין נפרדים, כדי לנסות ולהגיע להסכמות מלאות.
 • הצדדים פונים אל מגשר גירושין לצורך קיום הליך גישור גירושין ביניהם, כדי ליישב את הסכסוך ולייצר בעזרתו של המגשר, שהינו צד מקצועי ניטרלי, הסכם גירושין בהסכמה.

התנאי המקדמי לגירושין בהסכמה טמון ברצון האמיתי והכן מצד שני בני הזוג להביא לקץ הסכסוך ביניהם.

על הצדדים להחליט באיזו אופציה הם בוחרים ומעוניינים כדי לנסות להגיע לגירושין בהסכמה, קרי: עורך דין גירושין מכל צד, עורך דין גירושין משותף, או מגשר גירושין.

בנוסף על כך, הצדדים צריכים להיות מחויבים לתהליך ולעשות כל אשר ידם יכולה במטרה לנסות לשתף ביניהם פעולה בנושא, בדרך של הידברות חיובית, עניינית, ממוקדת ואפקטיבית,  כדי למצוא מכנה משותף ולהגיע להסכמות.

גם אם זה נראה קשה מאוד בהתחלה, והגלים ביניכם סוערים, רצוי לנהל משא-ומתן אינטנסיבי, עם הרבה סבלנות, בסיוע עורכי דין גירושין ו/או מגשר גירושין, כל זאת עד אשר “ייצא עשן”, כדי לנסות ולהצליח להגיע לכדי הסכמות הדדיות מושכלות, מתוך הבנה שזו האלטרנטיבה הטובה עבור שני הצדדים, על כל היתרונות הטמונים בה, כפי שנפרט בהמשך.

גירושין בהסכמה – מהם השלבים?

שלב ראשון

עליכם להסכים הדדית, כי הנכם מוכנים עקרונית להתגרש ואף סבורים שבנסיבות העניין בהחלט קיים סיכוי טוב, לכאורה, שאמנם תצליחו לגבש ביניכם הסכמות בכל העניינים הרלוונטיים לגירושין בהסכמה.

שלב שני

עליכם לשכור שירותי של עורך דין גירושין מומחה, אשר ילווה אותך בהליכי הגירושין (או גישור גירושין).

רצוי לעשות כן, לפחות בהתחלה, מבלי שהצד השני יהא מודע לכך, כדי שעורך הדין לגירושין מטעמכם יעשה עמכם את כל ההכנות הדרושות למקרה שהמשא-ומתן של גירושין בהסכמה לא יצלח לבסוף בפועל. שכן, במקרים רבים, קיימת סכנה, שאם הצד השני ידע על כך, הוא עלול למהר ולפנות אל עורך דין גירושין מטעמו, או אז להקדים אתכם ולנקוט כנגדכם צעדים משפטיים, אשר יסבו לכם נזקים, יתכן שאף חמורים ו/או בלתי הפיכים.

שלב שלישי

נסו לדבר עם הצד השני ולהגיע עמו להסכמות. יתכן ותיזקקו לבדיקת נתונים ומסמכים שונים.

בשלב זה, אתם עדיין תקבלו ליווי מאת עורך דין גירושין סמוי מטעמכם, אלא אם כן החלטתם באישורו לחשוף את דבר הייצוג המשפטי, או שפנייתכם אל עורך דין גירושין משותף, או שבחרתם באלטרנטיבה הליך של גישור גירושין.

שלב רביעי

יש לערוך הסכם גירושין ולחתום עליו. הסכם גירושין הוא חוזה משפטי מורכב, ויש לו חשיבות והשלכות עתידיות מהותיות.

לכן, מומלץ מאוד, כי עורך דין גירושין מטעמכם יערוך את ההסכם, באופן מדובר, מקצועי, מפורט ומדויק, תוך התאמתו באופן אישי לצרכים, למטרות ולנסיבות הייחודיים שלכם.

שלב חמישי

יש להגיש את הסכם הגירושין לאישורו של בית המשפט לענייני משפחה, כדי לתת לו תוקף של פסק דין. בית המשפט, במהלך דיון קצר יחסית, המתקיים במעמד של שני הצדדים, יוודא בית המשפט שאמנם הנכם מבינים את תוכנו ומשמעות הסכם הגירושין עליו חתמתם, וכן שההסכם עומד במבחן בית המשפט, מבחינת הגבלות החוק והפסיקה (כגון: טובת ילדים קטינים, וכו’).

כאשר מדובר על הסכם גירושין, אשר נוסח באופן מקצועי, ע”י עורך דין גירושין מיומן, לרוב לא אמורה להיות לכם בעיה לגבי שלב אישור ההסכם, כלומר, לא תהא התערבות מצד בית המשפט בהוראות ההסכם.

שלב שישי

עליכם לפתוח תיק בבית הדין הרבני ולהגיש לו את הסכם הגירושין (ההסכם שאושר ע”י בית המשפט לענייני משפחה). בית הדין יקבע דיון במעמד שני הצדדים, במהלכו  תציגו את הסכם הגירושין ותסבירו לדיינים, בקצרה, כי אתם פרודים, את נסיבות פרידתכם, כי אתם כבר מתגוררים בנפרד, וכו’, וכמובן, כי אתם החלטתם סופית שמעוניינים להתגרש.

יצוין, כי רק במקרים נדירים הדיינים יסברו שיש לתת לכם שהות כדי לבדוק אם יש סיכוי לשלום בית והצלת הנישואין, אך בדרך-כלל גם הדיינים אינם נוהגים להתערב בהחלטתכם להתגרש, בעיקר אם עומד בפניהם זוג חילוני, הנחוש בדעתו להתגרש. בית הדין יקבע מועד נוסף ונפרד לעריכת טקס גירושין וסידור גט. בכך, יסתיים הליך גירושין בהסכמה.


גירושין בהסכמה – מהם היתרונות?

לגירושין בהסכמה יתרונות רבים, להלן נמנה אותם בקליפת האגוז:

 • חסכון בזמן – גירושין בהסכמה הוא הליך מהיר יחסית, בהרבה לעומת ניהול תיקי גירושין בערכאות.
 • חסכון של כסף – גירושין בהסכמה הוא הליך זול בהרבה לעומת ניהול תיקי גירושין יקרים.
 • שליטה בתוצאה – גירושין בהסכמה מאפשר לבני הזוג להגיע בעצמם ומתוך בחירה חופשית והדדית להסכם גירושין מושכל ומוסכם.
 • שקט נפשי – ע”י גירושין בהסכמה תוכלו להחזיר את השלווה והשקט לחייכם ולהתמקד בבניית עתידכם לאחר פירוק התא המשפחתי, באופן מכובד ומוסכם.
 • יציבות לאורך זמן – הסטטיסטיקה מעידה על כך, כי הסכמי גירושין בהסכמה יציבים יותר לאורך זמן, שכן עסקינן בהסכמים שהצדדים הגיעו אליהם מתוך רצון ובחירה והתוצאה לא נכפתה עליהם ע”י ערכאות.
 • צמצום הטראומה לילדים – ניהול תביעות גירושין גורם לכאב וסבל לכל המשפחה, בייחוד כאשר יש ילדים קטנים ברקע.

גירושין בהסכמה – שירותי המשרד

 כללי

משרד עורכי דין בראשון לציון, נוטריון וגישור עמית ורד מתמחה בתחום גירושין ודיני משפחה, לרבות ייצוג לקוחות במסגרת של הליכי גירושין בהסכמה.

המשרד פועל משנת 1998 וצבר ידע מקצועי  וניסיון עשיר בתחום של ניהול משאים-ומתנים והליכי גישור גירושין לשם גירושין בהסכמה.

עורך דין ונוטריון עמית ורד הוא עורך דין גירושין, וכן מגשר גירושין מוסמך (הכשרה מיוחדת של לשכת עורכי הדין בישראל בלימודי גישור גירושין ובמשפחה).

משרדנו ערוך לספק לכם שירותי גירושין בהסכמה, בשלושה מסלולים אפשריים, לפי בחירת הצדדים, כלהלן:

 • ייצוג וליווי משפטי מקצועי ע”י משרדנו, באמצעות עורך דין נוטריון ומגשר גירושין עמית ורד, כאשר פועל בתור עורך דין לגירושין אך ורק מטעמכם (ייצוג של צד אחד לסכסוך) בניהול משא-ומתן מול עורך דין גירושין מטעם הצד השני, לשם גיבוש הסכם גירושין.
 • ייצוג וליווי מקצועי של שני הצדדים לסכסוך ע”י משרדנו, בהסכמה הדדית, באמצעות עורך דין גירושין עמית ורד, באופן ניטרלי ומשותף, כדי לסייע לכם בגיבוש של הסכם גירושין בהסכמה.
 • ניהול גישור גירושין במשרדנו, מטעם שני הצדדים לסכסוך, ע”י עורך דין גירושין עמית ורד, במסגרת של קיום פגישות גישור גירושין, כדי לגשר על הפערים ביניכם, למצוא מכנה משותף ולייצר ביחד הסכם גירושין.
 • טיפול בהליך התרת נישואין אזרחיים בהסכמה.

יצירת קשר

גולשים נכבדים,

במידה ואינכם מעוניינים להתכתש בערכאות משפטיות, אלא מוכנים וגם רוצים לנסות את האלטרנטיבה המצוינת של גירושין בהסכמה הדדית (לפי אחד מהמסלולים דלעיל), וזאת באופן מקצועי, מכובד, הוגן יעיל ומהיר, וכך לחסוך לעצמכם זמן, אנרגיה וכסף, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם המשרד ולתאם פגישת ייעוץ משפטי ו/או גישור גירושין זוגי משותף .

אנו נשמח לסייע לכם במתן כלים ייחודיים ומועילים לפתרון הבעיה וליישוב המחלוקות, באווירה נעימה ורגועה.

נשמח לראותכם ולהכירכם.

רוצים להתגרש בהסכמה? דברו איתנו.

שלכם בברכה

ובנאמנות,

עמית ורד – משרד עורכי דין | נוטריון | גישור

רוטשילד 15 (פינת זד”ל 1) קומה 6

מתחם גן העיר, ראשון לציון 7526601

טל: 03-9499555 | אימייל: [email protected]


 

__________

קשה לכם להחליט על עורך דין לצורך גירושין בהסכמה? יודעים למה?
כי גירושין הוא תהליך מורכב, טעון וקשה רגשית, בעיקר כאשר יש ילדים ברקע.
ולכן, בחירה נכונה של האדם, המקצועיות והאישיות – היא המפתח להצלחה.

בואו לפגוש אותנו ותרגישו באינטואיציה שלכם האם אנחנו מתאימים לכם.

התקשרו עכשיו: 03-9499555

__________

 

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
  close
  WhatsApp chat