הטיפים שלנו

הנושא של הסכם ממון הוא עניין רגיש, ולכן עוד לפני העלאת הנושא בפני הצד השני יש להיערך מראש ולפעול בתבונה ובכבוד מרביים.

יש להציע את הרעיון מבלי לגרום למשבר ביחסים הזוגיים. יש להעלותו בעדינות, תוך הבהרה חד-משמעית לבן הזוג, כי אין בבקשה מצדכם משום הטלת דופי ו/או ספק כל שהם באהבה הרבה שלכם כלפי ו/או משום נבואה, אלא אך ורק בבחינת כלי יעיל, אשר עלול למנוע מכם מלחמות בעתיד.

להלן נגיש לכם מספר טיפים שימושיים בסוגיה.

מתעניינים בעריכת הסכם ממון? מחפשים עורך דין הסכם ממון מומחה? מזומנים לפנות אלינו בכל שאלה או בקשה.

לא להשאיר את הנושא לרגע האחרון…

עריכה של הסכם ממון הוא תהליך הדורש זמן ומחשבה שראוי להקדיש לנושא, הן מבחינת הרצונות האישיים שלך בכל הקשור להסכם הממון, הן לגיבוש ההסכמות ההדדיות ביניהם, והן לצורך עריכתו באופן מקצועי, באמצעות עורך דין מומחה, לרבות אישורו כדין.

רצוי מאוד, לפיכך, להיערך לנושא מבעוד מועד ולא להותירו, לדוגמה, לרגע האחרון של ההכנות לחתונה, כאשר עסקינן בהסכם ממון טרום נישואין, או, לדוגמה, כאשר הצד השני כבר הזמין חברות הובלות במטרה לעבור להתגורר עמכם, במקרה של זוגות ידועים בציבור.

העלאת הנושא של הסכם ממון בהתראה קצרה, עשויה להכניס אתכם ואת הצד השני למתחים וללחצים מיותרים, אשר יכולים לגרום לחיכוכים ולמריבות.

כמו כן, כבר נתקלנו במקרים של זוגות שכבר הזמינו אולם, רב, קייטרינג, וידאו, פרחים, שלחו כבר הזמנות לאורחים, וכו’, או אז נזכרו לדון גם בנושא של עריכת הסכם ממון. לפעמים, המחלוקות הצורמות שהיו כרוכות בו, הביאו אותם להבין, כי בעצם הם אינם מתאימים האחד לשנייה. שכן, במידה ולא מצליחים לגבש הסכמות בנושא זה, מקל וחומר – מה יקרה כאשר יצטרכו, למשל, לקבל החלטות מכריעות הנוגעות לילדים עתידיים?

תקשורת חיובית ואווירה נעימה

רצוי, כי תציגו את ההצעה לערוך הסכם ממון, כמו גם את תוכן הדברים, באופן מסודר.

חשוב מאוד לקיים תקשורת חיובית, לנהל שיחה מכובדת ובאווירה נעימה ורגועה, ברגישות ובתבונה, תוך הדגשת הצדדים החיוביים והיתרונות הרבים של עריכת הסכם ממון לפני חתונה.

הסכם ממון אינו דבר נעים ואל תיקחו את הדבר כמובן מאליו, כי בן הזוג ישמח לדון עמכם בנושא, בעיקר אם יש פערים כלכליים גבוהים ביניכם (לטובתך).

יש לקחת בחשבון, כי הצעה לערוך הסכם ממון עשויה, לפחות בהתחלה, לגרום לבן הזוג חששות ותהיות מסוימים, הן לגבי כנות ויציבות הקשר שלכם, והן מהפן הכלכלי העתידי לגורלו, במקרה של פרידה. זהו דבר טבעי, אנושי ולגיטימי.

לפיכך, אסור להפעיל לחצים חזקים מדי על הצד השני, או להציב מיד אולטימטום, וכו’, אלא לתת לו לחשוב על הנושא ולשקול את הדברים, מבלי להיכנס ישר לפרטי הוראות ההסכם ודקויותיו.

הדגש את האינטרס המשותף, וכן זה של הצד השני

אל תתמקד רק באינטרס האישי שלך, כי אתה מעוניין להגן על עצמך ורכושך.

אלא, חשוב שתסביר לבן הזוג השני שאתה מעוניין שתקבעו ביניכם פלטפורמה מסודרת בהסכם ממון, דווקא כדי למנוע משניכם להגיע בעתיד למאבקים משפטיים, אם חלילה תתגרשו, הכרוכים מצדכם בזמן, אנרגיה וכסף בלתי מבוטלים.

יש להסביר לבן הזוג, כי הסכם ממון יכול להגן גם עליו במקרה של פרידה, ע”י הבטחת עתידו הכלכלי, באמצעות מנגנונים משפטיים אותם תסכמו ביניכם.

לידיעתך, בהרבה מקרים, הסכם ממון הוגן בהחלט עשוי להיות עדיף ומשתלם לבן הזוג השני, לעומת מה שיוכל להשיג לפי החוק, במסגרת של ניהול תביעות משפטיות.

הגנה על ילדים ממערכת יחסים קודמת

במידה ומדובר על נישואין שניים ויש לכם ו/או למי מכם ילדים, תוכל להסביר לבן הזוג, כי לעריכת הסכם ממון מקצועי יש חשיבות רבה לצורך הגנה על האינטרסים של הילדים.

כמו כן, עריכת הסכם ממון עשויה לתרום לשיפור מערכת היחסים בין ילדים להורה וכן כלפי הצד השני, שכן ימנע מרמורים וחששות מצד הילדים לגבי גורל הרכוש העתידי.

הסכם ממון מקצועי יכול לאפשר לכם ליצור פלטפורמה משפטית, אשר תתחשב במכלול הנפשות הפועלות, ע”י הבטחת עתידם הכלכלי, באופן מאוזן והוגן.

ייעוץ משפטי ע”י עורך דין מומחה

ניתן ואף מומלץ בחום להתייעץ עם עורך דין הסכם ממון.

חשוב לבחור עורך דין מנוסה המתמחה בתחום של הסכמי ממון.

במידת הצורך, תוכלו גם לערוך ייעוץ משפטי ראשוני עוד לפני השיחה עם בן הזוג השני בנושא של הסכם הממון, כדי לוודא מראש מהו מצבך המשפטי, כמו גם האפשרויות והפתרונות העומדים לרשותך, ובכלל זאת לקבל סיוע בגיבוש הדרך הנכונה והמתאימה ביותר בנסיבות העניין להעלאת הנושא של הסכם ממון ואופן הצגת הדברים כראוי בפני בן הזוג.

עורך דין הסכם ממון הוא בעל ניסיון ולבטח נתקל כבר במקרים רבים מאוד של מחלוקות סביב הנושא, ולפיכך ביכולתו להציע לכם מענה ופתרונות יצירתיים, מושכלים ומקצועיים באשר לכל סוגיה ו/או בעיה שתתעוררנה. בדיוק בשביל זה נועדו המומחים!

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
close
שינוי גודל גופנים
WhatsApp chat