המודל של הליך גישור גירושין

שער הכניסה להליך גישור גירושין מתחיל בפגישה ראשונה של המגשר עם שני הצדדים.

בדף מידע זה נסביר בקצרה מהו הפורמט הכללי בו מתבצעים הליכי גישור גירושין במשרדנו.

במהלך הפגישה הראשונה מקבלים הצדדים מאת המגשר הסבר כללי על הליך גישור גירושין (הקרוי גם גישור משפחתי, גישור במשפחה, או גישור זוגי), על מאפייניו השונים, וכן מתווה התנהלותו.

כמו כן, המגשר מקבל מאת הצדדים נתונים ומידע כלליים רלוונטיים לגבי בני הזוג ומצבם, בודק מולם מהן המחלוקות הקיימות, מהן הסכמות שכבר יש ביניהם (ככל שיש), וכן את התאמת המקרה הספציפי שלהם לליבון במסגרת של הליך גישור גירושין.

בהמשך הפגישה נקבעים נושאים להתדיינות להמשך הליך הגישור, לפי סדר עדיפות ודחיפות, צרכים ורצונות משותפים של הצדדים, תחת הכוונתו המקצועית של המגשר, לרבות הסכמות ביניים בלתי מחייבות להמשך, אשר יאפשרו לצדדים להתנהל ביניהם בינתיים באופן תקין ומסודר, ככל הניתן, ולייצר שקט, רוגע ואנרגיה חיובית להמשך (למשל: מזונות זמניים, הסדרי ראיה זמניים, ניהול חשבונות בנק ו/או הפרדתם, וכיו”ב).

בסוף הפגישה, נחתם הסכם גישור בין הצדדים ובין המגשר, המסדיר את נורמות ההתנהגות של הצדדים במסגרת הליך גישור גירושין, שכר הטרחה של המגשר, ועוד.

לאחר-מכן, ניתן לקיים פגישות נפרדות של מגשר עורך דין גירושין עם כל אחד מהצדדים, וכן מספר פגישות משותפות, במהלכם המגשר ינסה להביא את הצדדים למכנה משותף של הסכמות הדדיות לפתרון הקונפליקט באופן הוגן ומושכל.

הערכה ראשונית בדבר סיכויי ההצלחה של הליך גישור הגירושין, ניתן לבצע בדרך-כלל פגישה אחת.

בממוצע, במהלך 4-5 פגישות גישור גירושין ניתן להגיע לעקרונות הסכם גישור גירושין.

במידה והצדדים אמנם מגיעים להסכמות, הן מועלות על הכתב, באמצעות המגשר, לקראת עריכת הסכם גירושין מקצועי.

לאחר שהצדדים מגיעים ביניהם להסכמות לגבי מכלול המחלוקות הרלוונטיות, כאמור, הצדדים יכולים להיעזר במגשר שהינו עורך דין גירושין, לעריכת הסכם גירושין, ולחלופין לפנות אל עורכי דין מטעמם לצורך ניסוחו.

הסכם גישור הגירושין עליו חתמו הצדדים מובא לאישור ומתן תוקף של בית המשפט לענייני משפחה, לפי אזור מקום מושבם האחרון של בני הזוג.

לאחר-מכן, עם אישור ההסכם, כאמור, הצדדים פונים לבית הדין הרבני להסדרת נושא הגט.

בהקשר הדברים הללו, יצוין, כי הליכי גישור ניתן לקיים לא רק במקרה של גירושין, אלא משרדנו גם מטפל בתחום של הליך גישור משפחתי במובן הרחב, המתאים לפתרון בעיות במשפחה (בין היתר, לדוגמה, במקרה של זוגות המעוניינים לערוך הסכם ממון וחלוקים לגבי חלק מנושאיו, סכסוכים בנוגע לענייני צוואה וירושה, וכיו”ב).

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
    close
    WhatsApp chat