כמה עולה להתגרש?

גירושין הם תהליך לא פשוט המלווה בלא מעט כאב, אכזבה וכעס.

עם זאת, לא ניתן עוד להתכחש לעובדה שכמעט כל זוג שלישי בישראל בוחר לפרק את החבילה ולרוב, לטווח הארוך, הוא חווה מכך הקלה.

ככל שניגשים לתהליך של גירושין בצורה מפוכחת ושקולה, כך יהא ניתן לעבור אותם ביתר קלות ובאופן מוצלח.

אחד הצדדים שיש לקחת בחשבון הוא שלתהליך לא פשוט כזה ישנו גם היבט של שינוי כלכלי – גירושין הם עסק יקר. כמובן שאין הדבר אומר שצריכים לחיות יחד רק מהסיבה הזו, אבל יש להתחשב בכך שהתקופה ההקרובה הולכת להיות פחות נוחה גם מהפן הכלכלי.

אז כמה זה עולה לנו?

עלות פתיחת תיק בבית דין רבני

העלות המינימלית של פתיחת תיק בבית הדין הרבני היא 753 ש”ח לכל אחד מבני הזוג הכוללים בתוכם 521 ש”ח עבור אגרת פתיחת תיק ואישור הסכם גירושין, וכן 251 ש”ח לכל אחד מבני הזוג עבור הנפקת תעודת גירושין רשמית.

תשלום זה לבית הדין הרבני הוא המינימום, כלומר – כאשר יש כבר הסכם גירושין מלא וסגור על כל סעיפיו.

עבור כל תביעה המוגשת לבית הדין בנפרד יאלץ בן הזוג התובע לשלם סכום לא מבוטל. תביעת מזונות או הטלת צו עיכוב יציאה מהארץ יעלו 251 ש”ח כל אחד.

תביעה לשלום בית תעלה 316 ש”ח וגם אגרת פתיחת התיק כאשר אין הסכם גירושין מוכן תטפס ל- 438 ש”ח. כבר סכום לא קטן בהתחשב בכך שהתהליך נמצא ממש בתחילתו…

עלות הייצוג המשפטי

כאן הסיפור הוא כבר שונה מבחינת הסכומים…

עלות הייצוג המשפטי תלויה בדרך בה אתם בוחרים להתגרש. כאשר אתם בוחרים בתהליך גישור החוסך לכם את העסקתו של עורך דין מטעם כל צד יהיה הסכום נמוך בהרבה.

ככל שהתיק שלכם סבוך יותר וימשך זמן רב יותר, כך תטפס העלות המצרפית של הייצוג המשפטי שלכם על ידי עורך דין גירושין.

בהליך של גישור גירושין ישנה חלוקה שווה של הוצאות העסקת המגשר בין בני הזוג המתגרשים. זו גם הדרך הנעימה והזורמת ביותר כל עוד התהליך מצליח.

שכר הטרחה שמקבל עורך דין המטפל בתיק ומייצג את אחד הצדדים תלוי במידת הטיפול הנדרשת: היקף שעות העבודה בתיק, מספר הדיונים המתקיימים בבית המשפט ורמת המחלוקות שישנן בין בני הזוג ובהן יש לטפל. וכמובן שיש הבדלים במחירים בין עורכי דין שונים.

בכל מקרה, לרוב מגיע הסכום לכמה עשרות אלפי שקלים לכל צד, וביחד לעתים גם מעל סך של 100,000 ש”ח לניהול התיק.

מזונות וההוצאות שאחרי

גם לאחר שנפרדים בני הזוג באופן סופי יש לא מעט הוצאות אותן יש לקחת בחשבון.

אחת ההוצאות הבולטות ביותר היא דמי מזונות לילדים קטינים. מזונות משולמים עבור כל ילד קטין כאשר הסכום המינימלי לילד נכון להיום הוא בין 1,350-1,400 ש”ח לכל ילד ובדרך כלל גם יותר, שכן הסכום אינו כולל דמי מדור והוצאות אחזקתו, וכן עלויות חינוך ובריאות מיוחדות. כך, במשפחה עם שלושה ילדים יצטרך הגרוש לשלם לילדיו באמצעות גרושתו של 5,000 ש”ח לפחות. כאמור, מעבר לכך, ישנן הוצאות שוטפות נוספות, כמו המגורים בדירה אחרת על כל התשלומים הנלווים לכך.

פעמים רבות כרוך הליך הגירושין בליווי רגשי, במיוחד כשיש ילדים בתמונה. גם טיפול רגשי וליווי מקצועי מסוג זה יעלו סכום לא מבוטל של כסף.

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
    close
    WhatsApp chat