כתב התחייבות לרישום משכנתה

כאשר אדם נוטל משכנתה לצורך רכישת מקרקעין, למשל, במסגרת עסקת קניית דירה, הבנק למשכנתאות יעביר את כספי הלוואת המשכנתה, רק בכפוף לכך שרישום המשכנתה לטובת הבנק בטאבו יובטח.

מאחר ובשלב זה הדירה עדיין אינה רשומה על-שם הקונה, אלא עדיין רשומה על-שם המוכר, הבנק למשכנתאות מתנה את העברת כספי הלוואת המשכנתה ודורש מהמוכר לחתום מראש על מסמך של כתב התחייבות לרישום משכנתה, מכוחו ניתן לרשום הערת אזהרה על הנכס לטובת הבנק למשכנתאות, אשר תבטיח את רישום המשכנתה בד-בבד עם רישום הזכויות על-שם הקונה בטאבו.

ברגע שנרשמת בפועל הערת אזהרה בטאבו כאמור, הטאבו לא יאפשר לקונה לרשום בעתיד את הזכויות בדירה על-שמו, אלא בכפוף לכך שבמקביל תירשם המשכנתה לטובת הבנק, וכך הבנק דואג להגן על עצמו.

כתב התחייבות לרישום משכנתה יש לבצע עם אימות חתימתו של המוכר ע”י עורך דין, על גבי טופס כתב ההתחייבות עצמו, כאשר בצירוף חתימת וחותמת מורשה החתימה של הבנק למשכנתאות, ניתן לרשום מכוחו הערת אזהרה בגין משכנתה בטאבו.

ניתן לרשום הערת אזהרה בטאבו בהתאם לכתב התחייבות גם באופן מקוון (בחתימה אלקטרונית ע”י עורך דין המגיש את הבקשה באתר באינטרנט של הטאבו).

חזרה לדף הראשי של המילון:

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
    close
    WhatsApp chat