מאמר על גישור לגירושים

כללי

הליך הגישור מאפשר לזוגות נשואים לסיים את נישואיהם בדרכי נועם. זאת באמצעות פנייה לגורם ניטראלי – המגשר, אשר יסייע להם בתהליך.

פרידה מבני זוג הינה דבר קשה רגשית ולעיתים גם כלכלית. בעיה זו אף מחריפה כאשר מדובר בהליכי גירושין בין בני זוג נשואים. זוגות רבים אף חוששים להיפרד בכדי לא לעבור את מסכת הקשיים של גירושין דרך פנייה לבית המשפט ושכירתם של עורכי דין לאורך תקופה ארוכה של זמן. הליך הגישור מספק פתרון לזוגות אשר מעוניינים להיפרד בנועם ובדרכי שלום. המגשר מספק לבני הזוג ‘קרקע ניטראלית’ עליה יוכלו להגיע להסכמה בנוגע לחלוקת הרכוש והמשמורת על הילדים.

מתי כדאי לפנות לגישור לגירושים?

הליך גירושין המנוהל בבית המשפט יכול להידרדר בקלות להליך מסובך ויקר מאוד. תביעות מטעם שני הצדדים המונחות בפתחו של בית המשפט מסרבלות את התהליך והופכות את הגירושין ל-‘מלחמה’ של ממש.

גישור גירושין מתאים לבני זוג שהגיעו להחלטה סופית בנוגע לכך שהם מעוניינים להתגרש. הליך הגישור הינו וולונטרי לגמרי ויכול להיפסק בכל רגע במידה ואחד מהצדדים אינו מעוניין להמשיך בו. לכן, הליך זה מתאים עבור בני זוג אשר מעוניינים להתחייב לתהליך המשא-ומתן בצורה מלאה בכדי לחסוך מעצמם את הסרבול של ההליך המתנהל בבית הדין.

גישור לגירושים – המגשר

כאמור, המגשר בבסיסו הינו גורם ניטראלי אשר מסייע לצדדים להגיע להסכם. בהליך הגישור לכל צד יש ‘קול’. הצדדים מציגים את עיקרי הדברים מול המגשר. המגשר שומע את שני הצדדים ומנסה לסייע להם להגיע להסכם אשר יספק את שני הצדדים. ההסכם אשר יושג בהליך זה מוגש לפתחו של בית הדין במטרה לקבל תוקף כמו פסק דין של ממש.

חשוב לפנות למגשר מקצועי המנוסה בקיום הליכי גירושין. מלבד הידע המקצועי, חשוב שהמגשר יהיה אדם בעל יכולת לשמירה על אובייקטיביות ובעל גישה לנושאים רגשיים וכאובים אשר צפים במהלך תהליך זה. כפי שניתן לראות, לא מדובר בהליך פשוט ועל-כן קיים מסלול הכשרה למגשרים. לכן, תמיד מומלץ לפנות לעורכי דין המתמחים בגישור ואשר עברו קורס של גישור.

גישור לגירושים – יתרונות

הליך הגישור מאפשר לבני הזוג להגיע להסכם המבוסס על הסכמה הנובעת מתוך משא-ומתן בין בני הזוג ולא על כפייה מטעם גורם חיצוני. המגשר אינו גורם חיצוני כגון בורר או שופט שיכולים לכפות החלטה כלשהי על בני הזוג.

נושאי הרכוש והמשמורת על הילדים הינם נושאים חשובים ואינטימיים, נושאי ליבה אשר החלטות לגביהם הינן בעלות השפעה משמעותית על חיינו לאחר הגירושין. לכן, במידה ואפשר, עדיף לקבל אותן מתוך הידברות ולא מתוך כפיה.

לסיכום

תהליך גירושין הינו תהליך קשה וכואב.

אם בני הזוג יכולים להגיע להסכמה ביניהם, עדיף לעבור אותו על רקע משא ומתן ולא על רקע מלחמות בערכאות משפטיות.

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
    close
    WhatsApp chat