עורך דין לתעבורה במקרה של נהיגה בשכרות

מבוא

למרות שמספר תאונות הדרכים בישראל ירד בשנים האחרונות, שיעור תאונות הדרכים שמתרחשות עקב נהיגה בשכרות ממשיך לעלות.

החוק הישראלי מתייחס בחומרה לנהגים שנתפסו נוהגים תחת השפעת אלכוהול או סמים, ושופטים היושבים בבתי המשפט לתעבורה מטילים עונשים כבדים מאוד על נהגים שהורשעו בנהיגה בשכרות, נהיגה בשכרות כאשר ישנה מעורבות בתאונת דרכים וקל וחומר כאשר מדובר בתאונת דרכים שהסתיימה במוות.

מאחר וכיום העונשים הצפויים בגין עבירה של נהיגה בשכרות הם חמורים, נהג אשר נתפס נוהג תחת השפעת אלכוהול זקוק לסיוע של עורך דין המתמחה בדיני תעבורה.

גורמים המשפיעים על קביעת חומרת העברה

העונשים הצפויים על נהיגה בשכרות נעים מפסילת רישיון למשך תקופה ארוכה ועד מאסר בפועל, והם תלויים במידה רבה בגורמים הבאים:

 • חומרת הנזק – האם הנהג השתוי גרם לנזק? העונשים שצפויים לנהגים שנתפסו נוהגים שתויים אשר לא גרמו לנזק בגוף או ברכוש יהיה קל יותר מנהג שתוי שגרם לתאונת דרכים שבה מעורבים פצועים והרוגים.
 • כמות האלכוהול – כיום אין נהלים קבועים ברשויות אכיפת החוק בנושא זה, ברוב לשכות התביעה כמות האלכוהול שנמצאה בגוף הנהג משחקת תפקיד בקביעת חומרת העונש, בעוד שבמקומות אחרים, גם אם אותרה כמות נמוכה של אלכוהול בדם אין בה כדי להשפיע על חומרת העונש.
 • תוצאות בדיקות מאפיינים ובדיקות ינשוף – כידוע, לרשויות אכיפת החוק יש 2 אמצעים עיקריים לבדיקת רמת האלכוהול והשפעתו. בדיקת מאפיינים ובדיקת ינשוף. ממצאי בדיקות אלו משמשות ראיה בבתי המשפט, אולם בנסיבות רבות, עורך דין המתמחה בדיני תעבורה יכול לערער על קביעות תוצאות כלי הבדיקה. מנגד, יש גם  מקרים שבהם כלי הבדיקה לא העידו על המצאות אלכוהול בדם ובכל זאת, יוטל על הנהג עונש חמור כי התביעה הצליחה להוכיח, בדרכים אחרות, השפעתו של אלכוהול.

טיפים לנהג שנעצר על ידי שוטר

אם שוטר עוצר אתכם בעת שאתם נוהגים ברכב מומלץ לפעול על פי הטיפים הבאים:

 • אל תנסו להתחמק מהעצירה, מוטב לעצור בצד ולהחנות את הרכב עד שהשוטר מגיע אליכם. בריחה עלולה להיתפס כעבירת “אי ציות לשוטר”, אשר עשויה להחמיר את העונש הצפוי.
 • רצוי מאוד שלא להודות, גם אם השוטר מראה לכם שעל גבי המכשיר שלו נסעת מעל המהירות המותרת או שבגופך כמות גבוהה של אלכוהול. בקשו לראות את טווח הקליטה של המכשיר לייזר ואת תוצאות הבדיקות (בדיקת ינשוף ובדיקת מאפיינים).
 • אם אתם מערערים על קביעתו של השוטר, דברו איתו על כך ואל תניחו שלא יקשיבו לכם.
 • לבסוף, אם נתפסתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול הסתייעו בשירותיו של עורך דין המתמחה בנושא תעבורה, ויפה שעה אחת קודם. הוא יכול לסייע לכם למזער את העונש הצפוי ולהגדיל באופן משמעותי את סיכוי הזיכוי במשפט התעבורה.
אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
  close
  WhatsApp chat