עורך דין פלילי

בחירת עורך דין פלילי

חשד למעורבות בעבירות פליליות הוא תמיד חוויה לא נעימה, ולצורך העניין, אין הדבר משנה אם מדובר באדם נורמטיבי מן השורה, או באדם אשר מסיבות כאלו ואחרות עבר את גלגלי השיניים של המערכת המשפטית כבר פעמים רבות.

מתוך כלל הדברים אותם אדם החשוד בעבירה פלילית צריך לעשות, בחירת עורך דין פלילי, הינו ככל הנראה הצעד החשוב והמהותי ביותר, אשר ישפיע בצורה המהותית ביותר על השתלשלות העניינים, ועל האופן בו יבואו אל סיומם.

ישנם עורכי דין רבים לפלילים. כיצד, אם כן, תבחרו את עורך הדין הפלילי המתאים ביותר עבורכם?

ישנם מספר שיקולים אליהם כדאי לכם לתת את הדעת:

התאמה לעבירה

בישראל פועלים אלפים רבים של עורכי דין, כאשר רק מיעוטם מתמחה בפלילים.

גם בקרב עורכי דין לפלילים יש מנוסים יותר ומנוסים פחות, וכן עורכי דין המתמחים בעבירות פלילים מסוימות יותר מבאחרות.

לפיכך, כדאי לבחור בעורך דין פלילי מנוסה, אשר מתמחה בסוג העבירות הרלוונטי לחשדות בעניינכם.

את ניסיונו של עורך הדין מומלץ בחום, לא לקבל כמובן מאליו, ולבדוק פסקי דין בנושאים דומים בהם השיג עורך הדין הישגים ראויים לציון.

ניסיון מקצועי, או ותק

ראוי לציין כי לא תמיד עורך הדין הידוע והיקר ביותר הוא גם המתאים.

ישנם סוגים שונים של עבירות פליליות ודרגות שונות בתוכן. לדבר זה משמעות, שכן, כפי שלא תרצו לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי לא מנוסה, כאשר אתם חשודים או מואשמים בעבירה פלילית חמורה, כך לא תמיד עורך דין בכיר מדי ישרת את מטרתכם, במקרה של עבירה פלילית קלה.

ראשית, בענף בו “כולם מכירים כולם” שכירת שירותיו של עורך דין בכיר מדי עלולה להתפרש בבחינת “על ראש הגנב בוער הכובע”. יתירה מזאת, עורכי דין המתמחים בעבירות חמורות לא בהכרח יהיו מצויים דיו בחומר ובטכניקות האופייניים לעבירות קלות. למעשה, לא מן הנמנע כי יעדיפו להפנותכם לעורך דין פלילי צעיר יותר, שיהיה פנוי להעניק לכם שירות מלא.

עלות

לא לחינם נושא העלות הוא הנושא האחרון המופיע במאמר זה (אף על פי שמובן כי ישנם עוד שיקולים רבים בנושא). “אין מחיר לחופש” אומרות מילות השיר, ויש בהן יותר מגרעין של אמת. יותר מדי אנשים נמצאים בכלא, או לפחות נמצאים בכלא תקופות ממושכות מדי, פשוט מפני שידם לא הייתה משגת לקבל ייצוג משפטי מקצועי דיו. יש אנשים שאין להם ברירה אלא להשלים עם זאת.

אם יש בידיכם להרשות לעצמכם ייצוג של עורך דין פלילי מקצועי מתאים, הרי שגם אם הדבר יקשה עליכם ביותר, מומלץ להשקיע בבחירת עורך דין פלילי ראוי. אחרי הכול, דבר לא יפצה אתכם על הפגיעה במוניטין, ביכולת ההשתכרות ועל אובדן החופש.

לפיכך, השקיעו בעורך דין פלילי טוב עכשיו, ודאגו להתאושש כלכלית אחר כך – רק עשו זאת בחוכמה ובמגבלות החוק, כמובן.

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
    close
    שינוי גודל גופנים
    WhatsApp chat