תביעות ביטוח בתאונות עבודה

המאמר נכתב ע”י משרד עורכי דין המתמחה בייצוג נפגעי נזיקין לרבות נפגעי תאונות עבודה.

כללי

נפגעת בתאונת עבודה? אתה מודע לכך שבמסגרת החוק עומדת לרשותך הזכות להגיש תביעה נגד ביטוח לאומי אך אינך בטוח כיצד לעשות זאת ומה זה אומר? זקוק להכוונה וסיוע? מאמר זה יצייד אותך במידע ראשוני ביותר בנושא של תביעות ביטוח בתאונות עבודה, וייתן לך קצת כיוון לגבי הצעדים הבאים בהם עליך לנקוט.

תביעות ביטוח בתאונות עבודה – מה זה אומר וכיצד לעשות זאת?

מי שגופו ניזוק במסגרת תאונת עבודה יוכל להגיש תביעה לביטוח לאומי, כדי שזה יכיר בו כנפגע תאונת עבודה ויפצה אותו בהתאם. תאונות עבודה מוגדרות כתאונות שאירעו במסגרת עבודתו של הנפגע, תוך כדי עבודתו וכתוצאה ממנה, בדרך אל עבודתו או בחזרה ממנה. תביעות ביטוח בתאונות עבודה שיתקבלו על-ידי ביטוח לאומי יאפשרו לנפגע לקבל פיצויים בדמות “דמי פגיעה” ו/או מענק נכות חד פעמי או קצבת נכות חודשית.

דמי הפגיעה נועדו לפצות את הנפגע בגין אי כשירותו לעבוד, וגובהם הוא 75% מהמשכורת החודשית שקיבל בשלושת החודשים שלפני פגיעתו, וזאת במשך 90 יום מקסימום. במידה ובתום תקופת 90 הימים לא יוכל הנפגע לחזור לעבודתו בשל נזק קבוע שנגרם לו (נכות), תעמוד לו הזכות להגיש בקשה לביטוח לאומי על מנת שיכיר בו כנכה עבודה. במידה ותתקבל בקשתו (לאחר שיתבקש להופיע בפני וועדה רפואית), יהיה הנפגע זכאי לקבל קצבת נכות חודשית או מענק חד פעמי, זאת בהתאם לאחוז הנכות שתיקבע לו.

במקביל להגשת התביעה לביטוח לאומי יכול הנפגע גם לתבוע את מעסיקו, במידה וזה התרשל בחובתו כלפי העובד. הגשת תביעה נגד המעסיק היא פעולה שניתן לבצע לא יאוחר משבע שנים לאחר התרחשות התאונה, ואילו את התביעה לביטוח לאומי יוכל הנפגע להגיש עד שנה מיום התרחשות התאונה.

תביעות ביטוח בתאונות עבודה – אל תנסה להתמודד בכוחות עצמך

על אף שהחוק נועד לגונן על האזרח הפשוט, קל מאוד להיאבד בתוך סעיפיו הרבים, בלשונו המסורבלת ובכוונתו, שהיא פעמים רבות כלל בלתי מובנת.

מאחר והגשת תביעות ביטוח בתאונות עבודה מחייבות שליטה ברזי החוק והמשפט, מומלץ ורצוי לפנות לגורם הבקיא בתחום זה. עורכי דין תאונות עבודה המחזיקים בהשכלה משפטית והבקיאים בכל סעיפיו של החוק יוכלו להגיש לנפגע את הסיוע הדרוש לו.

משרד עורכי דין מנוסה המתמחה בייצוג נפגעי נזיקין לרבות נפגעי תאונות עבודה יוכל לספק לכל נפגע את המענה הראוי לו בהתבסס על רצונותיו וצרכיו.

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
    close
    WhatsApp chat