אדריכל

אדריכלות מוגדרת כאמנות הבניה, כלומר, עיצוב של מבנים, חללים ומרחבים, לרבות עיצוב פנים, תכנון בניינים, אדריכלות חוץ, עיר וסביבה.

עבודתו של אדריכל הינה מלאכת מחשבת מורכבת ביותר, המשלבת שיקולים עיצוביים בהתאמה למגבלות ודרישות הנדסיות ותכנוניות.

בעבודתו האדריכל מביא לידי ביטוי מחשבה, דמיון, תעוזה, יצירתיות וסגנון אישי ייחודי. אדריכלות הינה מקצוע רחב ומגוון, הכולל בתוכו התמחויות שונות, כגון:

  • אדריכלות בנין
  • אדריכלות נוף
  • תכנון ערים
  • אדריכלות פנים

הכשרתו של אדריכל בישראל אורכת 5 שנים (תואר ראשון אקדמי – “בוגר”), או אז אדריכל מוסמך לבצע עבודות תכנון של מבנים, עם הגבלות מסוימות מבחינת היקפן.

בנוסף, על-מנת להיות “אדריכל מורשה” ללא מגבלות, כאמור, על האדריכל לעבור התמחות פרקטית במקצוע של 3 שנים המתבצעת על פי רוב במסגרת של משרד אדריכלים וגם לעבור בחינה מטעם רשם המהנדסים והאדריכלים.

הכישורים של אדריכל בנין יכולים לבוא לידי ביטוי בקשת רחבה של אופנים: החל מתכנון של בית פרטי, קוטג’, וילה, או בנין מגורים, משרדים וכדומה, וכלה בפרויקטים גדולים כמו: תכנון, מבני ציבור, בתי ספר, אצטדיון כדורגל, בניין עירייה, בית חולים, גורד שחקים, ועוד.

בתחום המקרקעין והבניה מעורבים גורמים מקצועיים שונים, כל אחד מהם מומחה בתחום אחר, ובכלל זאת: יזם הבניה, קבלן ביצוע, מנהל בניה, מפקח בניה, תקציבאי, מהנדס בנין, מהנדס חשמל, מהנדס אינסטלציה, עורך דין מקרקעין, אדריכל בנין, יועץ תחבורה, יועץ אקוסטיקה, יועץ מעליות, יועץ מיזוג אוויר, יועץ בטיחות, ועוד.

תפקידו של אדריכל בנין הינו לבצע את עבודת תכנון פרויקט הבניה (וכמובן, בהמשך גם לפתח על ביצוע בהתאם), כלומר, תכנון אדריכלי של המבנה עצמו (חוץ ופנים), או מספר מבנים, וכן את סביבתם, כל זאת לפי צרכי הלקוח המזמין, היזם, או הקבלן ובמגבלות קיימות, כגון: תב”ע, נתוני שטח, אקלים, זכויות בניה, תקציב, מטרות, וכיו”ב.

במסגרת קניית דירה, או בית פרטי, נעזרים לא פעם באדריכל פנים לצורך עיצוב חלל הדירה, או הבית, אולם ניתן גם להיעזר בבעלי מקצוע שאינם אדריכלים, כגון: מעצבי פנים המתמחים בעיצוב חללים פנימיים, מעצבי גינות, וכיו”ב.


לדף הראשי במילון:

מעבר לדף הבית:

 

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
    close
    WhatsApp chat