אישור יתרת סילוק משכנתה

אישור יתרת סילוק משכנתה הוא תדפיס של הבנק המפרט את סכום היתרה שנותר לכם לשלם לצורך פירעון מלא של הלוואת משכנתה, כאשר האישור משקף סכום משוערך עם ריביות וקנסות (אך אינו מחייב את הבנק, שכן אינו פורמאלי וחתום).

אישור יתרת סילוק משכנתה משמש באופן שכיח במסגרת עסקאות מקרקעין כמו קניית דירה, בית וכו’, או מכירתם, כאשר על הנכס רובצת משכנתה.

כאשר רובצת משכנתה על הנכס, טרם חתימת חוזה מכר, הקונה יהיה מעוניין לדעת מראש מהו סכום יתרת סילוק המשכנתה של המוכר, ולכן לרוב עורך דין מקרקעין מטעם הקונה ידרוש לקבל לעיונו מבעוד מועד, כבר בשלב המשא-ומתן, אישור יתרת סילוק משכנתה של המוכר ואף ידאג לצרפו כנספח לחוזה מכר; זאת, כדי לוודא שהמוכר יסלק את המשכנתה, וכי תשלומי הקונה הראשונים על חשבון התמורה ייועדו לשם כך ולבנות לוח תשלומים והוראות בחוזה המכר בהתאם.

בשלב ביצוע החוזה יהא על המוכר להמציא מכתב כוונות, אשר בניגוד לאישור יתרת סילוק משכנתה הוא מסמך רשמי של הבנק ומחייב אותו. אישור יתרת סילוק משכנתה ניתן להוציא דרך האינטרנט (אם יש לכם, כמובן, גישה), או לקבל בסניף עצמו של הבנק למשכנתאות, או להזמין מהמוקד הטלפוני של הבנק למשכנתאות שלכם.

טיפ שימושי: בעת רכישת דירה עליה רובצת משכנתה, ודאו מול עורך הדין המייצג אתכם בעסקה, כי היה והמוכר אינו פורע בעצמו את המשכנתה, כי אז אתם תבצעו זאת בדרך של העברת יתרת הסילוק ישירות לחשבון הלוואת המשכנתה בבנק (ולא באמצעות תשלום למוכר), כחלק מתשלומי התמורה במסגרת עסקת המכר.


לדף הראשי במילון:

למעבר לדף הבית:

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
    close
    WhatsApp chat