מילון גירושין – ט

טאבו

לשכת רישום המקרקעין מטעם מדינת ישראל, בה רשומים נכסי נדל”ן. בטאבו מתבצעים רישומים שונים הרלוונטיים לנכסי נדל”ן, כגון: במסגרת קניית דירה, במהלך העסקה ירשום עורך דין לדיני מקרקעין של הקונה הערת אזהרה לטובת הקונה בגין העסקה, וכן רישום של משכנתה אותה נטל הקונה, כאשר בסיום העסקה גם תירשם הדירה על שמו בטאבו.

דוגמה נוספת: במקרה של הסכם גירושין הקובע העברה בטאבו של זכויות בדירה מבן זוג אחד למשנהו במסגרת גירושין של הצדדים, מה שנקרא: העברת דירה אגב גירושין.

ועוד דוגמה: במקרה של הסכם ממון, במקרים רבים בני הזוג מתכוונים לרכוש דירה עבורכם לאחר הנישואין, או עוד לפני כן, כאשר אחד הצדדים יממן סכום גבוה יותר מתמורת הרכישה של דירה, או אז הם יכולים לקבוע בהסכם הממון, כי הזכויות בדירה תירשמנה בטאבו לפי חלק יחסי במימון כאמור, או שהדירה תירשם באופן שווה, אך הסכם הממון יקבע שלמרות האמור, היה והם ייפרדו ויתגרשו, הבעלות בדירה תהיה שונה – בהתאם לחלק אותו מימן כל צד.

טוען רבני

אדם המוסמך לייצג לקוחות במסגרת הליכים המתנהלים בבתי הדין הרבניים.

מאחר וטוען רבני אינו עורך דין גירושין הוא אינו רשאי להופיע כמייצג בבית המשפט לענייני משפחה.


מילון גירושין | בחירת מונחים נוספים

מילון מונחי גירושין זה נערך על ידי עמית ורד משרד עורכי דין נוטריון בראשון לציון וכולל הסברים תמציתיים (בזיקה משפטית) על מונחים בולטים בתחום של גירושין ודיני משפחה.

המילון מסודר לפי סדר האלפבית.

לחזרה לדף הראשי של המילון:

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
    close
    WhatsApp chat