מילון גירושין – י

ידועים בציבור

בני זוג אשר חיים ביחד ומנהלים משק בית משותף, מבלי להיות נשואים, אך כבני זוג נשואים.

במסגרת חוקים רבים השוו את מעמדם המשפטי של ידועים בציבור למעמד של זוגות נשואים. כאשר ידועים בציבור מעוניינים לחתום על הסכם ממון. במקרה זה ההסכם נקרא הסכם לחיים משותפים, ואין חובה לאשרו על ידי נוטריון או בבית משפט לענייני משפחה כדי שיהיה לו תוקף חוקי, זאת בניגוד להסכם ממון בין צדדים המתכוונים להינשא.

תביעות בנוגע לעניינים של ידועים בציבור מתבררות בבית המשפט לענייני משפחה.

יחידת הסיוע

לצד בתי המשפט לענייני משפחה פועלות יחידות סיוע מטעם משרד הרווחה, הנותנות מענה טיפולי לבני משפחה אשר נקלעו לסכסוך משפטי. יחידות הסיוע מעניקות סיוע במסגרת סכסוכים שונים בין בני משפחה, כגון: בין בני זוג, בין הורים וילדים, אחים, קשיי ילדים לאור גירושין ומקרים של אלימות במשפחה.

היחידות מסייעות לבני המשפחה לפתור את הסכסוך בהסכמה, הן פועלות באמצעות צוות מקצועי (בעיקר עובדות סוציאליות, מטפלות משפחתיות, מגשרים העוסקים בהליכי גישור גירושין, פסיכולוגים, יועצים, וכו’). הפניה ליחידות הסיוע נעשית לפי החלטה שיפוטית, ניתן לבקש מבית המשפט לענייני משפחה הפניה לשם טיפול ביחידת הסיוע, בין אם לצורך פתרון מחלוקת נקודתית ובין אם לצורך גיבוש הסכם גירושין כולל ביניהם וסיום מערכת היחסים וגירושין.

יחסי ממון

ראה: הסכם יחסי ממון


מילון גירושין | בחירת מונחים נוספים

מילון מונחי גירושין זה נערך על ידי עמית ורד משרד עורכי דין בראשון לציון והוא כולל הסברים תמציתיים (בזיקה משפטית) של מונחים בולטים בתחום גירושין ודיני משפחה.

המילון מסודר לפי סדר האלפבית.

לחזרה לדף הראשי של המילון:

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
close
שינוי גודל גופנים
WhatsApp chat