מילון גירושין – כ

כריכה

צירוף של מספר סעדים, כגון: מזונות, חלוקת רכוש, אחזקת ילדים, וכיו”ב, לתביעת גירושין המוגשת לבית דין רבני, במטרה להקים את סמכות בית הדין הרבני לדון גם בעניינם כאמור, יחד עם תביעת גירושין.

כריכה כנה

העובדה שהבעל הקדים את האישה והגיש תביעת גירושין, אליה צרף את נושא מזונות האישה לבית הדין הרבני, אין בה די כדי למנוע מהאישה לפנות לבית משפט לענייני משפחה. על הבעל להוכיח שתביעת גירושין מטעמו הוגשה לבית הדין בכנות, כלומר, בתום-לב ולא מתוך כוונה לחסום את האישה מלפנות לבית משפט, וכן, בין היתר, גם שהוא אכן מעוניין להתגרש.

כתובה

מסמך הלכתי המפרט את חיובי בעל כלפי אשתו. בכתובה נקוב הסכום המגיע לאישה היה והנישואין יסתיימו, או במות הבעל. שטר הכתובה החתום ע”י הבעל ניתן לידי אישה במעמד הנישואין (בחופה). במסגרת הסכם גירושין נהוג לקבוע, כי האישה תוותר גם כתובתה.

דוגמה נוספת: במסגרת הסכם ממון יקבעו הצדדים מראש, כי במקרה של גירושין, אזי ההסדרים הרכושיים וזכויות אותן תקבל האישה במסגרת הסכם ממון יהיו חלף התוספת לכתובתה, וכי היא תוותר על כתובה.

כתב תביעה

מסמך אותו מגיש התובע לבית המשפט עם פירוט נימוקי התביעה מטעמו.

כתב הגנה

מסמך אותו מגיש נתבע לבית המשפט, בהתייחס לכתב תביעה, עם פירוט טענות ההגנה מטעמו.

כתבי טענות (או כתבי בי-דין)

שם כולל למסמכי טענות המוגשים בהליכים משפטיים, לרבות כתב תביעה, כתב הגנה, בקשה, וכו’.

כפיית גט

במידה ובית הדין הרבני משתכנע, כי יש לחייב מי מבני הזוג לתת לצד השני גט, הוא מוסמך לכפות זאת באמצעות סנקציות, כגון: עיכוב יציאה מהארץ, קנס, אי-חידוש רישיון נהיגה, ועוד.

כינוס נכסים

במקרים מסוימים ימונו עורכי דין של הצדדים, או צד שלישי, להיות כונסי נכסים מטעם בית המשפט לצורך מכירת רכוש אחר של הצדדים, כגון: מכירת דירה, מכירת תכולת דירה, חנות, רכבים, ועוד.


מילון גירושין | בחירת מונחים נוספים

המילון נערך ע”י עמית ורד משרד עורך דין בראשון לציון וכולל הסברים תמציתיים (בזיקה משפטית) של מונחים בולטים בתחום הגירושין.

לתשומת לב, מילון מונחי גירושין מסודר לפי סדר האלפבית.

לחזרה לדף הראשי של המילון:

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
    close
    WhatsApp chat