איך להתגרש נכון?

גירושין אינו תהליך קל לאף זוג, במיוחד כשיש ילדים קטנים.

גם אצל זוגות בהם עלו היחסים על שרטון ברור, הפרידה והליך הגירושין אף פעם אינם פשוטים. מדובר בכל מקרה על שינוי החיים מקצה לקצה.

עם זאת, לא מעט זוגות מגיעים בשלב מסויים להחלטה להתגרש ואצל רובם, כאשר מסתיימים הליכי גירושין ונפתח דף חדש, יש שיפור בחייהם.

הנוסחה היא פשוטה: ככל שהליך הגירושין יעשה בצורה נכונה יותר כך תגיע פתיחת דך חדש מהר יותר וכל אחד מבני הזוג יוכל ללכת לדרכו.

כיצד לעשות זאת נכון? כיצד לעבור גירושין באופן החלק ביותר?


כל זוג והסיפור שלו

אין ספק, כי התייעצות עם אנשים קרובים ושיתופם בכל הקשור לגירושין מורידה אבן מהלב, משחררת ומחזקת את המתגרש או המתגרשת.

עם זאת, היעזרו בחבריכם ובמכריכם בכדי להעלות את המוראל מבחינה נפשי ורגשית, ולא כדי לתכנן את צעדיכם.

גם אם הם עברו בעצמם גירושין, הם אינם מכירים משפטית את תיק הגירושין שלכם, ולכן אינם יכולים לתת לכם עצות מקצועיות וקונקרטיות. לעתים, העצות שלהם עשויות לגרום לכם יותר נזק מאשר תועלת.

בכל הקשור להתנהלותכם בתהליך הגירושין העזרו ופנו אל עורך דין דין המתמחה בגירושין וענייני משפחה, אשר יכוון אתכם על-פי התיק שלכם ונסיבות הגירושין שלכם בלבד.


לסמן מטרות שברצונכם להשיג

על-מנת לגשת לתהליך כאשר אתם חכמים יותר, עליכם לחשוב מה הנכם רוצים להשיג במהלכו.

ועל זה נאמר: סוף מעשה במחשבה תחילה!

בסוף התהליך צריכים המתגרשים להגיע להסכמה בכל הקשור לחייהם מסיום הגירושין: למשל, מהי המשמורת של הילדים הקטינים – האם ישנו הורה משמורן או שהמשמורת תהא משותפת, כיצד מתחלק הרכוש שנצבר עד כה – האם ישנו רכוש שקריטי עבורכם להשיגו? מה לגבי רכוש מלפני הנישואין, ועוד.

שבו עם עצמכם ועם עורך הדין שלכם וחשבו מהן אותן מטרות מבחינתכם.

עורך הדין יחווה דעה מקצועית ויוכל לאשר שאכן דרישותיכם הגיוניות ולא מוגזמות. ובמלים אחרות – יסייע לכם לגבש דעה בתיק, תוך שימת דגש על מה חשוב ומה טפל במקרה שלכם.


להסכים שלא להסכים

בישראל, גירושין מאושרים סופית על-ידי בית הדין הרבני רק כאשר המתגרשים משכנעים באופן חד משמעי, כי הגירושין נעשים מהסכמה מלאה וחופשית של שני בני הזוג.

כדאי להתחיל את ההסכמה עוד הרבה לפני כן – בגיבוש הסכם גירושין אשר יוגש לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני לשם אישור משפטי, כאשר כל הסעיפים בו כבר מלאים וברורים. כך למעשה הערכאה השיפוטית אליה פניתם לא תתערב לכם בהסכם מבחינת שינויים בסעיפים.

הסכם גירושין כזה יכול להיות מושג באמצעות תהליך של גישור. מגשר גירושין מוסמך בדיני משפחה הוא עורך דין לענייני גירושין העוסק גם בגישור. בתהליך זה ירכיבו המתגרשים יחד את הסכם הגירושין וידונו בכל סעיף וסעיף הנוגע להם. המגשר אמנם עוזר ומכוון את הצדדים בהגעה לעקרונות ההסכם וסעיפיו השונים, אך הוא אובייקטיבי לחלוטין ואינו פועל מטעם אחד הצדדים. כאשר מושג הסכם גירושין בתהליך גישור הדרך לפתיחת דף חדש היא לרוב חלקה ונקיה יותר.

בשורה התחתונה, אין ספק, כי תהליך הגירושין הוא תהליך מורכב. ככל שתגיעו אליו רציונלים יותר ואמוציונלים פחות (עד כמה שהדבר קשה…) כך ייטב.

כמו כן, שכרו את בעלי המקצוע (עורך דין גירושין, מגשר גירושין, וכו’) הטובים ביותר שידכם משגת.

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
    close
    שינוי גודל גופנים
    WhatsApp chat