גירושין | טיפים ועצות חיוניים - חובה לכל מי שמתגרש

כלל “הברזל”: שכרו שירותיו של עורך דין גירושין מומחה!

כיצד לבחור עורך דין גירושין?

האם אני צריך עורך דין גירושין, או שאסתדר בעצמי? האם אני מכיר עורך דין גירושין? איך בוחרים עורך דין גירושין? כמה יעלה עורך דין גירושין? שאלות מסוג זה תמיד עולות בתחילת הליכי גירושין. בחלק זה נעשה לכם סדר בראש בנושאים הללו.

בחירת עורך דין גירושין לצורך ניהול תיק גירושין מטעמכם הוא צעד מאוד חשוב ומשמעותי, שכן הוא ילווה אתכם לאורך כל הדרך, במסגרת תהליך גירושין, אשר, לרוב, הוא מורכב וקשה מאוד מבחינה רגשית.

הטיפים שלנו

ניסיון ומומחיות בתחום גירושין

ככלל, חשוב, כי תשכרו שירותיו של עורך דין גירושין ותיק ובעל ניסיון רב, המומחה בתיקי גירושין ובתחום של דיני משפחה. כפי שנאמר: “הניסיון הוא המורה של כל הדברים” (יוליוס קיסר).

על עורך דין גירושין להיות חד-מחשבה, יצירתי, מקצוען בתחום גירושין, וכן בתחומים משיקים לגירושין, כגון: עורך דין מקרקעין ומיסוי נדל”ן (למקרה, לדוגמה, במקרים רבים יש לבצע במסגרת גירושין, או הסכם גירושין, פעולות של עריכת חוזה מכירת דירה משותפת, או ליווי של לקוח/ות שעוזב/ים את דירת המגורים המשותפת בהליכי קניית דירה, וכיו”ב), דיני עבודה, דיני חוזים, וכיו”ב, שכן עסקינן, בדרך כלל, בטיפול המחייב בקיאות רבה, וכן ראיה כוללת של מצב הדברים לאשורו, הכול על-מנת שטיפול המשפטי בתיק גירושין מטעמכם יתבצע באופן מיטבי.

כך, תבטיחו השגת פתרונות משפטיים רצויים ותוצאות מיטביות במסגרת תהליך גירושין, אשר, כאמור, הוא מורכב ולרוב אף מאוד קשה מבחינה רגשית, לרבות השגת האינטרסים הגלויים והסמויים שלכם, המשתנים ממקרה גירושין אחד למשנהו.

על עורך דין גירושין לדעת לזהות במהרה את הנקודות השנויות במחלוקת במסגרת הקונפליקט ולסייע לכם להבחין בין הטפל ובין העיקר.

זהו, למעשה, ההבדל בין עורכי דין גירושין “סטנדרטיים” לבין עורכי דין גירושין “מקצוענים”.

במהלך החיפוש אחר עורך דין גירושין עבורכם, יהא עליכם לבדוק האם עורך הדין המסוים אמנם מתמחה בתחום גירושין.

יצוין, כי עורכי דין רבים עוסקים הן בגירושין והן במספר תחומים במקביל, אולם אחשוב להדגיש, כי הדבר אינו בהכרח מצביע על היעדר מקצועיות. במקרים רבים, הבנה של עורך הדין בתחומים נוספים המשיקים לתחום גירושין מקנה לו ראיה משפטית מרחבית, העשויה להקנות דווקא יתרון ולתת לכם כלקוחות ערך מוסף גבוה ביותר בקשר עם הליכי גירושין.

כמו כן, לעורך דין גירושין שהינו גם מגשר, בעל הכשרה מיוחדת של גישור גירושין ומשפחה, עשוי להיות יתרון וערך מוסף, שכן גישתו וראייתו הגישורית תאפשר לו, לכאורה, לדעת טוב יותר מתי והיכן יש להרפות מעט מהתכתשויות בערכאות ולתת הזדמנות אמיתית למשא ומתן, אשר יביא לגיבוש הסכם גירושין, השומר על האינטרסים של הלקוח שלו, או, לדוגמה, האם בנסיבות העניין ניתן לשקול עריכת הסכם שלום בית לחילופין גירושין, במקום הסכם גירושין רגיל.

המלצות על עורך דין גירושין

רוב הלקוחות יבחרו עורך דין גירושין לפי המלצות מחברים, מכרים, קרובי משפחה, וכיו”ב. ברם, לא בטוח, כי עורך דין גירושין שטיפל למכר שלכם בתיק, יתאים גם לכם.

מכל מקום, אחת הטעויות הנפוצות בנושא היא בחירת עורך דין גירושין הראשון בו תפגשו. בהחלט מומלץ לערוך סקר שוק קצר, גם כדי להשוות מחירים. קיימים פערים של ממש בין עורכי דין גירושין שונים.

בקיצור, אתם בהחלט יכולים להתבסס על המלצות כאמור, אך אין די בכך. סמכו בעיקר על האינטואיציות האישיות שלכם, כאשר בסופו של דבר הפעילו שיקול דעת עצמאי בבחירת עורך דין גירושין מטעמכם.

פגישת התרשמות ו/או ייעוץ עם עורך דין גירושין

אל תקבלו שום החלטה לפני פגישת יעוץ פרונטלית עם עורך דין גירושין במשרדו. במהלך הפגישה תוכלו להתרשם ממנו אישית ומקרוב, הזמן שהוא מקדיש לכם, הפתרונות השונים ודרכי הפעולה המוצעים לכם בנושא הליכי גירושין, וכן תקשורת וכימיה בין-אישית שיש לכם עמו.

זו, למעשה, הדרך הטובה ביותר להתרשם מעורך הדין, ואין לה תחליף. יש מספר דרכים לבחירת עורך דין גירושין, אך הטובה ביותר היא לסמוך על האינטואיציה שלכם ועל הכימיה שלכם עמו, כאמור.

אמנם, הרושם הראשוני עשוי להיות גם מטעה, אולם בדרך-כלל בהחלט תוכלו לחוש במהלך הפגישה האם יש ביניכם תקשורת טובה, חיבור ואמון בין הצדדים. מידת הכימיה ביניכם ובין עורך הדין, במיוחד בתחום של גירושין, היא חשובה מאוד, שכן אתם עשויים לצעוד כברת דרך לא קצרה יחד, כאשר לשניכם מטרה משותפת, והיא – להשיג תוצאות מיטביות בהליך גירושין שלכם.

כדי לחסוך בעלויות ובזמן, הקפידו הכין מבעוד מועד ולהגיע לפגישת הייעוץ הראשונית בנושא גירושין עם כל המסמכים והעובדות הרלוונטיים.

מידע ברשת על עורכי דין גירושין

בשנים האחרונות, רשת האינטרנט חדרה לכל ענף וענף מסחרי בחיינו. מקצוע עריכת הדין, ובכלל זאת בתחום גירושין, אף הוא שותף למהפכת המידע האינטרנטי.

ניתן כיום לבחור עורכי דין ולתאם פגישות באמצעות האינטרנט, אגב התרשמות מאתרים אישיים, ניהול פורומים מקצועיים בתחום גירושין, כתיבת מאמרים ותכנים, פרסומים ומידע במנועי חיפוש אינטרנטיים, וכיו”ב.

רשת האינטרנט מאפשרת ללקוח לקבל מידע רב ערך על עורכי דין, כולל בתחום גירושין, לרבות בדבר ניסיון, השכלה, וכו’.

משרד עורכי דין גירושין גדול, או קטן?

זאת ועוד, אחת הדילמות השכיחות העומדת בפני לקוח טרם התקשרות עם עורך דין גירושין היא האם לפנות למשרד עורכי דין גירושין גדול ומוכר, או שעדיף דווקא להתקשר עם משרד גירושין קטן.

בהקשר זה, ראוי לציין, כי משרדים גדולים מפעילים מספר רב של עורכי דין, מתמחים ועוזרים. לפיכך, יתכן שמרבית העבודה המשפטית על תיק הגירושין שלכם תבוצע ע”י מתמחים ו/או עורכי דין צעירים ולא ע”י השותפים הבכירים. במקרים רבים, השותף הבכיר ינהל עבורכם דיונים בבית המשפט, או פגישות רלוונטיות, אולם מרבית העבודה מאחורי הקלעים תיעשה ע”י עורכי דין גירושין צעירים ומנוסים בהרבה פחות.

משכך, עליכם לבחון לעומק סוגיה זו, בזמן ההתקשרות עם עורך דין גירושין, אגב שתוודאו מיהו עורך הדין שיטפל בפועל בתיק וילווה אתכם באופן אישי בסופו של יום בתיק גירושין מטעמכם.

משרדי עורכי דין גירושין קטנים מעניקים בדרך כלל יחס חם ואישי ללקוחות, הם זמינים ונגישים יותר ולרוב אף יוכלו להקדיש לכם זמן רב יותר. כמו כן, כשעסקינן בתחום ספציפי, כמו גירושין, משרד קטן בהחלט יכול להיות מאוד איכותי ומקצועי.

עורך דין גירושין יקר, או זול?

לסיום חלק זה, יצוין, כי לקוחות רבים שוכרים שירותיו של עורך דין גירושין לפי עלות שכר-טרחתו. תפיסה זו היא שגויה ביסודה!

העלות של עורך דין שתשכרו בענייני גירושין היא בטלה בששים אל מול התועלת, על מכלול רבדיה השונים, אותה הוא צפוי להביא לכם, כמו גם תמיכה, שקט נפשי וביטחון שהוא משרה עליכם, במיוחד כאשר עסקינן בהליך כה מורכב ורגיש כמו גירושין.

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
    close
    שינוי גודל גופנים
    WhatsApp chat