שוקלים הסכם שלום בית ולחילופין גירושין?

לרשותכם מידע מקצועי על הסכם שלום בית ולחילופין גירושין.

בנוסף, באתר זה תוכלו לקרוא מידע מקיף על גירושין.

המשרד מתמחה בגירושין ודיני משפחה, ניתן לפנות אלינו בכל עניין משפטי.

מבוא

במידה וקשר הנישואין שלכם עלה על שרטון, אך התגבשה אצלכם המסקנה והחלטתם, כי עדיין הנכם מעוניינים לעשות מאמץ הדדי ולנסות לשקם נישואיכם, זאת בין אם טרם פניתם לערכאות, ובין אם אתם מצויים בעיצומם של ‘קרבות’ משפטיים, טוב תעשו אם תעזרו בייעוץ זוגי מתאים, כדי להניח יסודות טובים ומוצקים לקשר בניסיון לשקמו.

בד-בבד, מומלץ, כי תפנו אל עורך דין גירושין לשם קבלת ייעוץ משפטי מסודר לגבי גירושין, לצורך תכנון והסדרת מכלול ההיבטים המשפטיים הדרושים, למקרה שתהליך הפיוס ושיקום הנישואין ע”י שלום בית יעלו בתוהו.

משרדנו מתמחה, בין היתר, בתחום של גירושין ודיני משפחה, לרבות עריכת הסכמי גירושין, הסכמי שלום בית, הסכמי ממון בין בני זוג (כולל הסכם ממון טרום נישואין, לאחר נישואין, בין ידועים בציבור, ועוד).

בדף מידע זה נסביר לכם מהו הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, מה כולל הסכם זה, מהם יתרונותיו, ממה צריך להיזהר, ועוד.


מהו הסכם שלום בית ולחילופין גירושין?

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין הוא הסכם משולב המייצג את הדרך הטובה ביותר לתת לנישואיכם הזדמנות נוספת, כאשר במקביל לניסיון לכונן שלום בית גם תסדירו במסגרתו מראש ובאופן מסודר את מכלול העניינים הרלבנטיים, למקרה שבסופו של יום שלום הבית ייכשל.

במסגרת הסכם גירושין הכולל את אפשרות לשלום בית, כל אחד מבני-הזוג רשאי להחליט, בכל זמן, משיקוליו, כי אינו מעוניין יותר בשלום הבית, וכי הוא רוצה להתגרש. לרוב, קובעים בהסכם תקופת ניסיון מינימאלית בת מספר חודשים, או תנאים ספציפיים המפסיקים את מצב שלום הבית ומפעילים את תנאי הגירושין (למשל: בגידה חוזרת של בן-הזוג, אלימות חוזרת, וכו’).

הסכם שלום ניתן לערוך באמצעות עורכי דין גירושין של הצדדים, וכן ניתן לגבש אותו במסגרת של הליך גישור גירושין בהסכמה.

משרד עורכי דין בראשון לציון עמית ורד יוכל לסייע בידכם לנסח הסכם נכון, כלומר, כזה הכולל תנאים חכמים לשלום הבית, ובתוך כך להבטיח את שמירת זכויותיכם ולהגן עליהן מכל משמר, היה ולבסוף ייכשלו הנישואין.

ברם, לתשומת לבכם, כי הסכם בלתי מקצועי עלול להפילכם אל תוך ‘מלכודת דבש’, דהיינו, ליצור מצב של כישלון ידוע ו/או מתוכנן מראש, מאחר והוא לא מנטרל ומונע את האפשרות, כי הצד השני למעשה אינו מעוניין בכנות בשלום בית, אלא רק לנצל את המצב בדרך של ערמומיות ובתחבולות במטרה להקנות לעצמו, במהלך תקופת שלום הבית, יתרונות רכושיים ו/או משפטיים לעומתכם לקראת הגירושין.

עליכם להבין ולזכור, כי אף אחד לא ערב לכם, שלאחר ויתורים אותם עשיתם לטובת הניסיון לשלום בית, בן-הזוג שלכם לא ישתמש בכך ויבקש מיד להתגרש.

מצב זה בהחלט עשוי לקרות, ולכן עליכם לקחת זאת בחשבון ולבחון היטב ומראש את רצונו ונכונותו של בן-הזוג לתת הזדמנות כנה ואמיתית לשלום בית.

בכל מקרה, הסדרת העניינים הרכושים באופן חכם וחד-משמעי, תמנע מכם ליפול לאותה מלכודות, או כדברי האמרה הידועה: “הסכם שלום בית אינו אלא – הסכם שלום לבית”.

מהם היתרונות של הסכם שלום בית ולחילופין גירושין?

הגדרת התנאים לשלום בית

מספר לא מועט של ניסיונות לשלום בית מסתיימים בכישלון, מאחר והצדדים בעצמם לא מבינים כיאות את שורש הבעיות ביניהם, כמו גם הפתרונות הדרושים. לכן, אף אחד מהם גם אינו טורח להגדיר בהסכם את התנאים לשלום הבית, למעט הצהרה בעלמא, כי הצדדים ינסו ויעשו מאמץ לכונן ביניהם שלום בית.

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין מקצועי ינוסח באופן נבון, בכך שיגדיר ויקבע מסגרת של תנאים מפורשים וספציפיים, לפיהם יהא על הצדדים להתנהל (ולעתים, אף רצוי בלווי של יועץ זוגי) במסגרת תקופת שלום הבית (למשל: שעות נוכחות בבית, מטלות הבית, ביקורים משפחתיים, שעת חזרת הבעל מהעבודה בערב, יציאה לבילויים משותפים, עניינים הקשורים בילדים, קשר עם ילדים מנישואין קודמים, קשר עם קרובי המשפחה של בן-הזוג, הסדרת חיי האישות של הצדדים, ועוד).

הסדרים רכושיים, מזונות, משמורת והסדרי ראיה

ניתן ואף חשוב להסדיר בהסכם שלום בית ולחילופין גירושין, באופן הדדי ומוסכם, את מכלול העניינים הרכושיים, וכן סוגיות של מזונות, משמורת והסדרי ראיה של ילדים קטינים, עת שפני הצדדים לנסות ולשקם את נישואיהם ולהמשיך בחיים זוגיים משותפים, היא קלה ונעימה יותר לעומת מצב בו פניהם לגירושין.

מומלץ, איפוא, כי במסגרת ההסכם ההסדרים הרכושיים ויתר הסוגיות לא יתנו יתרון לצד שיחליט בהמשך לפתוח בהליכים משפטיים, כדי לאפשר ניסיון כן, אמיתי ורציני לשלום בית, החף משיקולים זרים, אשר תכליתם השגת יתרונות כלכליים ו/או משפטיים בעתיד בדרך לגירושין.

חסכון בהתדיינויות והוצאות משפט

הסכם שלום בית לחילופין גירושין עשוי לחסוך זמן ומשאבים יקרים, מאחר והיה והצדדים יתגרשו לבסוף יעשה הדבר בדרך של גירושין בהסכמה ולא יהא צורך בהתכתשויות משפטיות בערכאות, שכן כבר קיים ביניכם הסכם תקף, המסדיר את כל ענייניכם למקרה של גירושין.

שיקום הנישואין ומעבר לחיי זוגיות תקינים ומאושרים

היה ושלום הבית מצליח – אין צורך להכביר במלים בדבר גודל ההצלחה. המטרה הושגה.

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין מסיים בהסכמה וברוח טובה התדיינויות והתכתשויות בערכאות, ושם בצד את כל המתחים והמחלוקות הרכושיות, לאחר שנפתרו בהסכמה הדדית.

לאחר חתימה על הסכם שלום בית הרוחות בין בני-הזוג נרגעות והם יותר פנויים מבחינה רגשית להתמקד באופן נעים ועם אנרגיות חיוביות בניסיון לשקם את מערכת הנישואין שלהם, כנו גם להשקיע ביחסיהם עם ילדיהם, מבלי לקבוע מסמרות שפניהם לגירושין, או שמי מהצדדים מחזיק ענייני רכוש, או סירוב ליתן גט, בתור קלפי מיקוח.

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
    close
    שינוי גודל גופנים
    WhatsApp chat