אימות חתימה נוטריון – ייפוי כוח מקרקעין

כללי

משרד עורכי דין עמית ורד ערוך להנפיק ללקוחות אישורי נוטריון בראשון לציון לייפוי כוח לעסקאות במקרקעין.

במידה והנכם זקוקים לאימות ייפוי כוח מקרקעין, עבור קבלן, משכנתה, וכו’ הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר ונסייע לכם באישור נוטריון.

בדף זה אנו מגישים לכם סקירה קצרה על ייפוי כוח נוטריוני לפעולות במקרקעין.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל בקשה.

הסבר על ייפוי כוח נוטריוני בלתי חוזר במקרקעין

ייפוי כוח לפעולות במקרקעין הוא מסמך משפטי בו אדם ממנה אדם אחר בכתב לפעול בשמו לביצוע של פעולות משפטיות לגבי מקרקעין, אשר מנויות בייפוי הכוח.

פעולת הרשאה של ייפוי כוח לגבי עסקת מקרקעין מתחייבת חתימה על ייפוי כוח בפני נוטריון, אחרת ייפוי הכוח לא יהיה תקף. החריג הוא במקרה בו עורך דין הוא מיופה כוח, או אז הוא רשאי לאשר את ייפוי הכוח בעצמו.

בעסקאות במקרקעין ישנה חובה לכך, כי מסמך מסוג זה יהיה באמצעות ייפוי כוח נוטריוני, שכן פעולת הפעולות המשפטיות הכלולות בייפוי הכוח הן בעלת השלכות עצומות ומתייחסות לרוב לעסקה בסכום כספי גבוה.

לפי סעיף 20 לחוק הנוטריונים, התשל”ו-1976, ייפוי כוח לביצוע פעולות הטעונות רישום במרשם המקרקעין, שנותן אדם לצד שלישי, חייב להיות נוטריוני.

ייפוי כוח במקרקעין יהא לרוב בלתי חוזר. כלומר, שלא ניתן לבטלו, ותוקפו אינו פג, גם בנסיבות של פטירת מייפה הכוח (במקרה של ייפוי כוח בלתי חוזר לטובת צד שלישי).

לקבלת שירות אימות חתימה על ייפוי כוח נוטריוני לפעולות במקרקעין עליכם להצטייד בתעודת זהות מקורית (או דרכון מקורי), עם תמונה עדכנית, להגיע באופן אישי למשרד עורכי דין עמית ורד כדי להזדהות בפני הנוטריון ולחתום בפניו על ייפוי הכוח.

דוגמאות לייפוי כוח נוטריוני לפעולות במקרקעין:

דוגמה 1 –

זוג המעוניין למכור נכס נדל”ן, נניח דירה, אך על הבעל לטוס לחו”ל למספר שבועות. במקרה כזה, הבעל יכול לחתום מבעוד מועד בישראל על ייפוי כוח בפני נוטריון המייפה את כוחה של אשתו לחתום בשמו ומטעמו על חוזה למכירת הדירה, עקב שהותו בחו”ל, כאמור, כמו גם פעולות נלוות נוספות בקשר עם העסקה המנויות בייפוי הכוח.

דוגמה 2 –

במסגרת עסקאות מקרקעין, למשל: בעת רכישת דירה.

דוגמה 3 –

במסגרת העברת דירה אגב הליכי גירושין בין בני זוג, בהתאם לקבוע בהוראות הסכם גירושין, כאשר על הדירה רובצת משכנתה, ויש לשנות את זהות הלווה/משעבד.

דוגמה 4 –

במקרה של הסכם ממון במסגרתו קיימת התחייבות עתידית בהתקיים תנאי כל שהוא המוגדר בהסכם הממון, להעביר זכויות במקרקעין לבן הזוג, ורוצים להבטיח זאת ע”י ייפוי כוח לפעולות במקרקעין.

דוגמה 5 –

בעת רכישת דירה חדשה מחברה קבלנית על הקונים לחתום על ייפוי כוח נוטריוני למתן הרשאה לעורכי הדין של חברה הקבלנית לבצע את פעולות הרישום המשפטיות הקשורות ברישום הזכויות בטאבו.

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
    close
    WhatsApp chat