להתגרש בשלום

כללי

על-פי נתונים סטטיסטיים מן השנים האחרונות בישראל, כמעט על כל שלושה זוגות שמתחתנים יש זוג אחד שמסיים את דרכו המשותפת ומתגרש.

אי אפשר עוד להתכחש לכך – גירושין הם תופעה חברתית אשר כבר מזמן אינה תופעת שוליים, הנכונה לאוכלוסיה כזו או אחרת. אנשים מכל שכבות האוכלוסייה עוברים הליכי גירושין. הדבר יכול לקרות לכל אחד ואחת מאיתנו מסיבות כאלה ואחרות.

לכן, בשנים האחרונות ניכרת התמקדות לא רק בדרכים למניעת גירושין במשפחה, אלא בדרכים לעשות זאת באופן נכון ולצלוח את התהליך הלא פשוט הזה בשלום.

להתגרש בשלום ללא שלום בית

בישראל, דת ומדינה הולכות יחד יד ביד ואצלנו מי שנותן למעשה את החותמת האחרונה לגירושין ומתיר לחלוטין את קשר הנישואין הוא המוסד של בית הדין הרבני.

היהדות דוגלת בשלום בית ומאשרת גירושין רק כאשר כלו כל הקיצים ורק כאשר הדיינים של בית הדין הרבני בטוחים, כי אכן שני הצדדים שלמים לחלוטין עם הצעד של הגירושין.

על-מנת לעשות רושם כזה, מומלץ להתגרש בהסכמה באמצעות גיבוש הסכם גירושין בשיתוף פעולה, ולא בין כותלי המשפט. תהליך זה נקרא גישור ובמסגרתו יושבים בני הזוג בחדר אחד (רצוי ללא עורכי דין מטעמם) כאשר המגשר, שהוא עורך דין גירושין מומחה לגירושין ודיני משפחה מלווה אותם.

בגישור דנים בני הזוג בכל העניינים שביניהם הדרושים הסדרה, כולל משמורת לרבות הסדרי שהות של ילדים, חלוקת הרכוש וכל עניין הקשור לחייהם לאחר הגירושין. המגשר מסתכל על הדברים באופן אובייקטיבי ומקצועי. ככל שיתמידו המתגרשים בתהליך זה, כך יוכלו לסיים את הליך הגירושין מוקדם יותר ועם פחות משקעים וטינה כלפי האחר.

הליך הגישור הוא זול בהרבה לעומת ניהול מלחמות גירושין.

לערב את הילדים באופן מינימלי

כאשר מעורבים ילדים בגירושין, התמונה הופכת למורכבת הרבה יותר.

הילדים נכנסים לתהליך גירושין של הוריהם שלא מרצונם. הם חסרי אונים לחלוטין ומובן שהם נקרעים בשל אהבתם לשני ההורים ורצון עז לאיחוד המשפחה (הם מוכנים לאיחודה גם על חשבון איכות החיים והיחסים בין ההורים).

לכן, חשוב לשתף את הילדים בסיבות הכלליות לגירושין, אולם מבלי להיכנס לפרטים. ניתן לומר שאתם רבים הרבה, לא מסכימים על נושאים רבים מדי וכי ניסיתם את כל הדרכים לשפר את המצב לפני ההחלטה.

יש להדגיש, כמובן, כי לגירושין אין קשר לאהבה של כל אחד מההורים לילדים עצמם. מנגד, חשוב שלא להשתמש בילדים ככלי ניגוח, לא לדבר ברעתו של האחר לפני הילדים, גם לא ברגעי חולשה הכי קשים.

כמו כן, במקרים רבים, מעבר לליווי משפטי של עורך דין לדיני משפחה וגירושין, כדאי לעבור יעוץ או טיפול משפחתי שיסייע לכל בני המשפחה למצוא את מקומו בהליך הלא פשוט הזה. ואם כבר בטיפול עסקינן, נסו טיפול זוגי לפני שאתם מחליטים סופית להתגרש. בכל מקרה הוא יכול לעזור לכם לעבור את הליך הגירושין באופן חלק יותר.

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
    close
    WhatsApp chat