איך לבחור מגשר גירושין?

כללי

רבים מן הזוגות המתגרשים בוחרים היום לעבור את התהליך הלא פשוט גם כך באמצעות גישור, ולא בין כותלי בית המשפט.

לגישור גירושין יש יתרונות רבים. התהליך נעשה כך בדרך נוחה יותר, דרך אשר מחייבת את הזוג המתגרש להיות כל הזמן בתקשורת ביניהם, להגיע להחלטות משותפות ולמעשה להפנים את העובדה כי גם לאחר הגירושין, כל עוד יש ילדים בתמונה, יצטרכו לשמור על יחסים סבירים ושיתוף פעולה החיוני למען טובת הילדים.

אם בבית המשפט יש נטייה להתנצחויות וקרבות על הרכוש, מזונות והסדרי ראיה, הרי שבאמצעות הליך הגישור, המטרה היא להגיע לחתימה על הסכם גירושין שיהיה צודק ומקובל על שני הצדדים.

על-מנת שהתהליך יסתיים ולא יקטע באמצע בגלל מחלוקות, יש צורך במגשר אשר יעשה את עבודתו באופן מקצועי.

איך למצוא את המגשר המתאים?

מגשר שהוא עורך דין

חשוב לדעת, כי לא כל עורך דין העוסק בתחום של ענייני משפחה הוא גם מגשר, ולא כל מגשר הוא עורך דין.

מומלץ שתבחרו מגשר שהוא גם עורך-דין לענייני משפחה ומכיר היטב לא רק את עבודת הגישור, אלא בקיא והתנסה בצד השני של הפרקטיקה, כלומר, ייצוג של מתגרשים בהליכים בבית המשפט.

בנוסף, עורך דין לענייני גירושין ומשפחה מכיר היטב את החוקים והפסיקה העדכניים הנוגעים לדיני משפחה וגירושין, ויוכל לכוון את בני הזוג המתגרשים בצורה טובה יותר במהלך הליך הגישור. הכרה טובה ובקיאות בדיני משפחה על סעיפיהם, תביא לחלוקה צודקת יותר של רכוש, הסדרה של סוגיות המשמורת והסדרי ראיה, דמי מזונות, ועוד, כלומר, תוצאה של הסכם גירושין שהינו שוויוני יותר שיהיה מקובל על שני הצדדים.

עצם העובדה כי עורך דין גירושין ולענייני משפחה בחר להיות מגשר מעידה על-כך שהוא מאמין בהליך של גישור והידברות לפתרון סכסוכים, ורואה את יתרונותיו על פני ניהול הליכים משפטיים ארוכים ומייגעים בבית המשפט, ויעשה כל מאמץ עבורכם כדי שתהליך הגישור יצלח, ולא ייעצר באמצע.

כימיה עם כל אחד מהצדדים

כמו כל עבודה משותפת עם בעל מקצוע, חשוב שתהיה עמו כימיה בסיסית. במיוחד יפים הדברים כאשר מדובר על הליך כה מורכב ורגש של גירושין.

מגשר גירושין צריך להיות נייטראלי ואובייקטיבי, ולכן חשוב מאוד כי לא תהיה לו היכרות מוקדמת או קשר קרוב עם מי מהצדדים.

כמו כן, לכל אחד מהצדדים צריכה להיות תחושה נעימה בחברתו, תחושה של ביטחון ומקצועיות, באשר אותו מגשר מהווה עבורם עוגן ושהוא יוביל אותם בסופו של דבר אל חוף מבטחים.

מקצועיות יחד עם שכר הוגן

כמו בכל תחום, גם בתחום הגישור יכולים להיות פערים בין מחירי שכר הטרחה אותם גובים המגשרים השונים.

עשו סקר שוק מקיף בדקו באתרי האינטרנט השונים מה נחשב לשכר טרחה ממוצע.

אין ספק, כי באמצעות הבחירה בדרך של גירושין בהסכמה באמצעות הליך גישור אתם חוסכים עלויות גבוהות עבור עבודה אינטנסיבית וממושכת של שני עורכי דין לגירושין (אחד מכל צד), כולל דיונים בבית משפט ו/או בבית דין רבני, אך עדיין בדקו שהמחיר אותו גובה המגשר הוא הוגן ומתאים לתקציב.

עם זאת, אסור להתפתות למחיר נמוך מדי, שכן יתכן ומדובר במגשר פחות מקצועי. לפעמים, מגשר יקר יותר, עם הרבה ניסיון בתחום, יוכל להביא אתכם להסכמות, ובפחות פגישות, ככה שהעלות המצרפית של הליך הגישור תהיה נמוכה יותר.

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
    close
    WhatsApp chat