האם כדאי להתגרש?

כללי

הסטטוס “גרוש” או “גרושה” ירשמו בשלב זה או אחר בתעודות הזהות של כשליש מהזוגות הנישאים. נמצא כי בישראל של היום כל זוג שלישי מתגרש (ובאזור המרכז – הסטטיסטיקה היא כמעט אחד מכל שני זוגות), כך שזוהי תופעה שבהחלט כבר לא מאפיינת אוכלוסיות מסויימות, או מעמדות מסויימים גירושין – היא תופעה המאפיינת את כלל האוכלוסיה.

כל זוג אשר מגיע למשבר המעמיד אותו בפי השאלה האם לפרק את החבילה, במיוחד כשילדים בתמונה, בוודאי מתלבט בכך רבות.

התשובה העל השאלה האם כדאי להתגרש צריכה להבדק לגופו של עניין. יש מצבים שבהחלט הסכם גירושין עדיף על פני השארת המצב כפי שהוא, וישנם מצבים בהם ניתן באמצעות יעוץ מקצועי לעבוד על הקשר ואולי להציל אותו.

רגע לפני הסוף – יעוץ זוגי

אין צורך לחכות עד הרגע האחרון – כבר כאשר חשים כי היחסים אינם מה שהיו פעם, כאשר חשים בני הזוג יותר כמו שותפים לדירה מאשר כזוג, כאשר נוצרים ויכוחים רבים בבית – זהו הזמן לפנות ליעוץ זוגי ולראות לאן ממשיכים.

התקדמותו או אי-התקדמותו של כל אחד מבני הזוג במסלול האישי של חייו, הילדים שהצטרפו משפחה והבדלים בהשקפה על אופן גידולם – כל אלה יוצרים ריחוק.

רגע לפני הסוף נסו להסתכל לרגע על עצמכם ועל הקשר מהצד, לפני שמגיעים למצב ממנו אי אפשר לחזור לאחור.

להפוך את הגירוש לגישור

השאלה איך מתגרשים היא קריטית ובעלת השפעות ארוכות טווח לא פחות מהשאלה האם להתגרש.

כאשר מרגישים שני בני הזוג שדרכם המשותפת נגמרה, עוד לפני שהגיעו למצב בו הם מכפישים זה את זה, משמיצים ומתמלאים טינה אחד כלפי השני – כדאי לעצור.

גישור גירושין הוא הליך מומלץ להגיע עימו אל הגט. גישור גירושין באמצעות עורך דין גירושין שהוא גם מגשר מוסמך, מהווה עבור בני הזוג המתגרשים אימון לקראת החיים שאחרי הגירושין. גם בחיים לאחר מכן יצטרכו להיות בתקשורת תקינה זה עם זה ולהגיע להלטות משותפות בנוגע לילדים, כפי שנדרש מהם בהליך הגישור שבסופו יחתמו על הסכם הגירושין על כל סעיפיו.

בנוסף, תהליך גישור חוסך שעות רבות בבית המשפט ועלות של עורך דין לכל אחד מהצדדים. הגעה להסכם גירושין באמצעות עורך דין ומגשר גירושין תהפוך את כל התהליך לטעון פחות והוא בוודאי ירגיע גם את הילדים שיראו כיצד הוריהם מנסים להגיע להסכם בשלום, ולא בהתנצחות רבת שנים בבית המשפט.

לסיכום, זוגיות ובוודאי משפחה הם כמו עסק שבעליו הם שותפים. כמו בעסקים, לא כדאי להחזיק שותפות בכוח. לכן, במצבים מסויימים בהחלט עדיף להתגרש בהסכמה על הישארות יחד בכוח. בכל מקרה, כדאי לבחון היטב את הדרך בה מנהלים את תהליך הגירושין.

כאן, בניגוד לשותפים לעסק אשר נפרדים לחלוטין זה מזה לאחר פירוק השותפות, ישנו המשך ליחסים ולדרך המשותפת הנוגעת לגידול הילדים וזאת כדאי לקחת בחשבון.

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ משפטי ו/או תיאום פגישה דברו איתנו
up

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    מעדיפים להתקשר? 03-9499555 | הפנייה אינה מחייבת אתכם. סודיות מובטחת.
    close
    WhatsApp chat